yandex
YouTube Premium Nedir? Nasıl Kullanılır? - Patlıyo

YouTube Premium Nedir? Nasıl Kullanılır?

YouTube premium nedir başlıklı yazımıza hoşgeldiniz. YouTube, hiç kuşku yok ki en çok sevilen, en pratik ve dolayısıyla en çok tercih edilen video izleme sitesidir. Her geçen gün kendini yenileyen şirket, bu kez de Premium özelliği ile karşımıza çıkıyor. YouTube’un Bilmeniz Gereken Özelliği 2005’ten bu yana kullanıcılara hizmet vermekte olan YouTube, bünyesinde gerçekleştirdiği değişimlerle bireylerin […]

youtube premimum nedir

YouTube premium nedir başlıklı yazımıza hoşgeldiniz. YouTube, hiç kuşku yok ki en çok sevilen, en pratik ve dolayısıyla en çok tercih edilen video izleme sitesidir. Her geçen gün kendini yenileyen şirket, bu kez de Premium özelliği ile karşımıza çıkıyor.

YouTube’un Bilmeniz Gereken Özelliği

2005’ten bu yana kullanıcılara hizmet vermekte olan YouTube, bünyesinde gerçekleştirdiği değişimlerle bireylerin ihtiyacını karşılıyor. Teknolojinin gelişmesi ve internet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte siteye olan ilgi her geçen gün arttı.

Öyle ki artık her birimiz herhangi bir şey izlemek veya dinlemek istediğimizde hemen siteye giriş yapıyoruz. Hal böyle olunca firmalar ve şirketler de bunu fırsat bilerek site üzerinden reklam vermeye başladılar. Bu durum uzun bir süre hem izleyici hem reklam sahipleri hem de site sahipleri tarafından beğeniyle karşılandı.

Ancak reklamların giderek artması ve süresinin uzaması zamanla kullanıcıların bu durumdan rahatsız olmasına neden oldu. Bunu fark edilmesiyle birlikte, olası bir sorunun önüne geçmek adına YouTube Premium özelliğini devreye sokuldu.

YouTube Premium Nedir ve Nasıl Üye Olunur?

Youtube premium nedir kavramı şudur. Youtube premium aslında aylık abonelik gerektiren bir servistir. Bu servis sayesinde site üzerinden videolar reklamsız izlemek mümkün olmaktadır. İlk olarak YouTube Red olarak piyasaya sürülen bu servis daha sonra YouTube Premium olarak değişti ve ilk başta sadece şarkı ve müzik videolarında reklamı engelliyorken daha sonra tüm videolar dahil edildi.

Bu sistem, yalnızca reklamsız video izlemeyi sağlamıyor elbette. Aboneliğin sağladığı diğer kolaylıklar videoları arka planda oynatma, videoları çevrimdışı izleme ve YouTube Music servisini de içerme şeklinde sıralanabilir.

Premium abonesi olarak videoları cihazınıza indirebilir ve herhangi bir bağlantıya ihtiyaç duymadan çevrimdışı olarak videolara erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca video, arka planda oynatıldığı için cihaz kapalıyken de ses gelme devam edecektir.

YouTube Premium, belirli bir ücret karşılığında Android, İOS, Chromecast, Android TV, Apple TV, oyun konsolları ve desteklenen akıllı televizyonlarda kullanılabilmektedir.

Peki tüm bunlara sahip olmamızı sağlayacak YouTube Premium aboneliği nasıl gerçekleştirilir? Bu işlem de oldukça basittir. Bunun için YouTube Premium web sayfasını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Tabi ki mobil uygulama üzerinden de YouTube Premium abonesi olmanız mümkündür.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz