yandex
Yavaş Telefonu Hızlandırmak İçin Yapmanız Gerekenler - Patlıyo

Yavaş Telefonu Hızlandırmak İçin Yapmanız Gerekenler

Yavaş telefonu hızlandırmak işlemciye göre değişme payı olmakla beraber genelde benzer durumlar yavaşlama nedenidir. Yavaş Telefonu Hızlandırma Yöntemleri Yavaş telefonu hızlandırma konusunda bilgi sahibi olmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Telefonunuzdaki sorunları bulmak için öncelikle performans bakım kontrolü bölümünden % kaç oranında iyi hal olduğunu görmelisiniz. Uzun süredir bakım yapılmayan telefonlarda bu oran düşük olacaktır ve […]

yavaş telefonu hızlandırma

Yavaş telefonu hızlandırmak işlemciye göre değişme payı olmakla beraber genelde benzer durumlar yavaşlama nedenidir.


Yavaş Telefonu Hızlandırma Yöntemleri

Yavaş telefonu hızlandırma konusunda bilgi sahibi olmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Telefonunuzdaki sorunları bulmak için öncelikle performans bakım kontrolü bölümünden % kaç oranında iyi hal olduğunu görmelisiniz. Uzun süredir bakım yapılmayan telefonlarda bu oran düşük olacaktır ve yükseltmeniz için bir yönlendirme de görmüş olursunuz.

Şarjı Kontrol Edin

Şarj kullanımı ve telefon hızınız arasında bağ vardır. Çok düşük seviyelerde şarjda telefonu kullanmamanız ve zorlamamanız gerekir. Ayrıca şarj olurken de genelde pek kullanmamanız ve işlemciye yük bindirmemeniz önemlidir.

Gereksiz Fotoğrafları Silin

Gereksiz fotoğraf ve videoları kaldırdığınızda telefon hızını artırmak için avantaj sağlayabilirsiniz. Hafızası dolu olan telefonların işlemcileri daha çok yük taşır ve diğer telefon bölümlerinde aksamalara neden olabilir.

Arka Plan Uygulamalarını Kaldırın

Telefonunuzda anlam veremediğiniz bir yavaşlama varsa arka planda bir sürü pencere açık olabilir. Genelde görünmeyen alanlarda pencere açık kaldığında internet bağlantısı da telefondaki bir uygulamanın açılma hızı da değişebilir.  Bu nedenle açık sayfa ve uygulama bırakmamaya özen gösterin.

Kapalı Şarj Edin

Akıllı telefonları genellikle kapatmadan şarj etmek ve şarjdayken kullanmak zararlıdır. Hızını da etkileyebildiği için kapalı şarj ile performans artırmayı deneyebilirsiniz.

Anti Virüs Programlarını Kaldırın

Tartışmalı anti virüs programları işlemcileri epey zorlayabilmektedir. Akıllı telefon ve bilgisayarınızın kendi koruma sistemi zaten vardır ve gereksiz bir yükleme yapmamaya özen gösteriniz.

Giriş Ekranı Temizliği Yapın

Akıllı telefon ekranı genelde sadeleştirilmiş halde tutulmalıdır. Giriş ekranında sık kullandığınız uygulamalar dışındakileri bu alandan çıkarmalısınız.

Sorun Çözülmediyse Servis Desteği

Yavaş telefonu hızlandırma yöntemleri yaptığınız müdahalelere rağmen değişmemiş olabilir. Bu halde iyi bir teknik servise başvuru yapabilirsiniz. Telefonunuzun işletim sistemiyle alakalı bazen format gerekebilir. Bunu kendiniz atabilirsiniz ve önce yedek dosya önleminizi de almayı unutmayın.   

Telefonunuzun işlemcisini yoran sosyal medya ağları ve arama motorları gibi detayları da göz önünde bulundurabilirsiniz. Telefon hızlandırma başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz. Çok fazla tarayıcı çeşidini barındırmamalısınız. Bir tarayıcı akıllı telefonunuz için genel olarak yeterli olacaktır. Sosyal medya platformunu da internete girişle yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz