yandex
Whatsapp Web Nedir? Nasıl Kullanılır? - Patlıyo

Whatsapp Web Nedir? Nasıl Kullanılır?

Whatsapp web nedir sorunuzun cevabını burada alabileceksiniz. Whatsapp web nasıl kullanılır konularına da bu yazımızda yer verdik. Whatsapp web hakkında kapsamlı bilgi öğreneceğiniz bu yazımızı okumaya devam ediniz. Whatsapp milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir mesajlaşma uygulaması. Herkesin telefonunda bulunan bu uygulama, hem ticari işler için hem de normal sohbetler için kullanılabiliyor. Gün içinde telefona bakma […]

whatsapp web nedir

Whatsapp web nedir sorunuzun cevabını burada alabileceksiniz. Whatsapp web nasıl kullanılır konularına da bu yazımızda yer verdik. Whatsapp web hakkında kapsamlı bilgi öğreneceğiniz bu yazımızı okumaya devam ediniz.

Whatsapp milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir mesajlaşma uygulaması. Herkesin telefonunda bulunan bu uygulama, hem ticari işler için hem de normal sohbetler için kullanılabiliyor. Gün içinde telefona bakma fırsatımız olmayabiliyor veya bilgisayardan bir şeyler paylaşmamız gerekebiliyor. Hal böyle olunca Whatsapp yönetimi Whatsapp Web isimli uygulamayı geliştirdi ve bilgisayardan da Whatsapp kullanabilmemizi sağladı.

Whatsapp Web Nedir?

Whatsapp web nedir teriminin cevabı şudur. Whatsapp Web telefonunuzda bulunan Whatsapp uygulaması ile bilgisayarınızdaki Whatsapp uygulamasının birbirine bağlanması ise bilgisayar ortamında da Whatsapp’ı kullanmanızı sağlar. Böylece entegre olarak Whatsapp üzerinden iki platformdan da iletişim sağlanabilir.

Whatsapp Web ile telefonunuzu eşleştirdiğinizde tüm sohbetlerinizi Whatsapp Web üzerinden inceleyebilirsiniz. İki platformdan birinden atılan mesaj iki platforma da aynı anda gelecektir. Buradan çıkaracağımız sonuç iki aplikasyonunda anlık olarak birbirleri ile iletişim halinde olmaları ve veri paylaşımı yapmalarıdır. Telefondan gönderilen bir fotoğrafı bilgisayarda da inceleyebilir ya da tam tersi bir senaryoyu gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonunuz bilgisayarınızdan uzaklaştığında veya 2-3 gün Whatsapp Web’i kullanmadığınızda hesabınız bilgisayarınızdan otomatik olarak çıkış yapacaktır. Bunun yanında telefonunuzdan Whatsapp Web bağlantısını da kesebilirsiniz.

Whatsapp Web Nasıl Kurulur?

Whatsapp web uygulamasını birden fazla şekilde kullanabilirsiniz. Yükleyebileceğiniz yöntemler şöyle;

  • Windows Store yardımıyla Windows yüklü bilgisayarınıza Whatsapp Web masaüstü versiyonunu kurabilirsiniz.
  • İnternet tarayıcısı üzerinden Whatsapp orijinal sitesine girerek Whatsapp Web’i kullanabilirsiniz.
  • Opera gibi tarayıcılar yardımıyla eklenti olarak Whatsapp Web’i kullanabilirsiniz.

Tüm bu kullanma şekillerinde yapmanız gereken şeyler aynıdır. Whatsapp web nedir başlıklı sorunuza umarız açıklayıcı bir cevap vermişizdir. Telefonunuzdaki whatsapp uygulamanızdan sağ üst menüye tıklayarak Whatsapp Web’i seçin. Daha sonrasında bilgisayardan açtığınız Whatsapp Web’teki QR kodu telefonunuza okutun. Birkaç saniye içerisinde bilgisayarınızda Whatsapp Web açılacaktır. Bundan sonra ister telefondan isterseniz de bilgisayarınızdan Whatsapp’ı kullanmaya devam edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz