yandex
WhatsApp Telefon Tarihi Yanlış Hatası Çözümü - Patlıyo

WhatsApp Telefon Tarihi Yanlış Hatası Çözümü

WhatsApp telefon tarihi hatası herkesin karşılaşabileceği durumlar arasında yer aldığı gibi en merak edilen çözüm konusunu da bünyesinde barındırıyor. Dünya üzerinde milyarlarca insan WhatsApp uygulamasını kullanarak iş arkadaşlarıyla, akrabalarıyla ve yakın dostlarıyla iletişim kurabiliyor. Her geçen gün popülerliğini arttıran bu uygulama sayesinde farklı deneyimler kazanılıyor. Ancak tarih ve saat ayarlarının hatalı olması sonucunda karşınıza çeşitli […]

whatsapp telefon tarihi yanlış hatası

WhatsApp telefon tarihi hatası herkesin karşılaşabileceği durumlar arasında yer aldığı gibi en merak edilen çözüm konusunu da bünyesinde barındırıyor. Dünya üzerinde milyarlarca insan WhatsApp uygulamasını kullanarak iş arkadaşlarıyla, akrabalarıyla ve yakın dostlarıyla iletişim kurabiliyor. Her geçen gün popülerliğini arttıran bu uygulama sayesinde farklı deneyimler kazanılıyor.

Ancak tarih ve saat ayarlarının hatalı olması sonucunda karşınıza çeşitli problemler çıkabilir. İlk çıkan problem elbette kullanıcıların birbirleriyle iletişime geçememesidir. WhatsApp telefon tarihi hatası olan bir kişi mutlaka doğru bir şekilde ayarlamasını gerçekleştirmelidir. Bizlerde böyle bir hata ile karşı karşıya kalan kişiler için hatanın çözümünü detaylı olarak veriyoruz.

Buyurun şimdi hep beraber bu ufak problemin hatasını çözme aşamasına geçelim. Bu sayede artık rahat bir şekilde iletişim kurulabilecektir.

WhatsApp Telefon Tarihi Yanlış Hatası Neden Olur?

Whatsapp telefon tarihi yanlış hatası genel olarak eski sürümde kalan WhatsApp uygulamasının telefonda kullanılmasından kaynaklı olarak gelişir. Böylece uygulamanın kullanıcıları karşı taraf ile bağlantı kuramama sorunu yaşayabilir. Muhakkak en kısa zamanda bu hatanın düzeltilmesi gerekir ve vereceğimiz adımlar sayesinde bu gerçekleştirilebilecektir. Cihazınızın tarih ve saat ayarları yanlış ise yapmanız gerekenleri sizlere sunuyoruz.

WhatsApp Telefon Tarihi Yanlış Hatası Uyarısı

WhatsApp telefonunuzun tarih zaman ayarları yanlış uyarısını veriyorsa, söylediğimiz gibi bu problem eski sürüme bağlıdır. Bu sıkıntıdan kurtulmanız için yapmanız gereken işlemler ise şunlardır:

  • İlk önce telefonunuzdan AppStore ya da PlayStore uygulamasını açın.
  • Ardından arama kısmına WhatsApp yazın.
  • Açılacak olan pencerede WhatsApp uygulamasının logusunun alt kısmında yer alan güncelle veya yükle yazısı görülecektir.
  • En son olarak WhatsApp uygulamasını açın.

Yaptığınız bu işlemlerin sonucunda herhangi bir değişim oluşmadıysa ikinci adımı takip etmelisiniz. WhatsApp tarih değiştirme için ikici adım ise şu şekildedir:

  • Telefonunuzda bulunan ayarlar kısmına giriş gerçekleştirin.
  • Girdikten sonra tarih ve saat kısmına tıklayın.
  • Otomatik zaman dilimi işareti tıklanmış bir şekilde görünüyor ise onu kaldırmalısınız.
  • Ardından manuel biçimde yaşadığınız ülkeyi seçin.

Bu şekilde işleminizi tamamlayacaksınız. Eğer iki adımda işe yaramadıysa yapmanız gereken en son adım uygulamayı cihazdan kaldırdıktan sonra yine yüklemenizdir. WhatsApp telefon tarihi yanlış hatası sorunu bu şekilde ortadan kalkacaktır.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz