yandex
Whatsapp Tatil Modu Nedir? Nasıl Kullanılır? - Patlıyo

Whatsapp Tatil Modu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Dünyanın en çok kullanılan online mesajlaşma servisi WhatsApp, güncelleştirmelerine her geçen gün bir yenisini daha ekliyor. Facebook tarafından satın alındıktan sonra kullanıcı isteklerini yerine getirmeye başlayan WhatsApp, hemen hemen tüm akıllı telefonlarda yer alıyor. Ülkemizde dahi 7’den 70’e herkesin cep telefonunda bulunan WhatsApp halen istenilen konuma gelebilmiş değil. Bu yazımız içerisinde WhatsApp tatil modu hakkında […]

whatsapp tatil modu nedir

Dünyanın en çok kullanılan online mesajlaşma servisi WhatsApp, güncelleştirmelerine her geçen gün bir yenisini daha ekliyor. Facebook tarafından satın alındıktan sonra kullanıcı isteklerini yerine getirmeye başlayan WhatsApp, hemen hemen tüm akıllı telefonlarda yer alıyor. Ülkemizde dahi 7’den 70’e herkesin cep telefonunda bulunan WhatsApp halen istenilen konuma gelebilmiş değil. Bu yazımız içerisinde WhatsApp tatil modu hakkında merak edilenleri dile getirmeye çalışacağınız.


Yakın zamanda herkese duyurulacak olan WhatsApp tatil modu, şu an için deneme aşamasındadır. Tam anlamı ile çalıştığı zaman aşama aşama tüm ülkelere duyurulmaya başlanacak. Aslında birçok kişinin istemiş olduğu bu özellik oldukça uzun süredir bekleniyordu.

WhatsApp Tatil Modu Nedir?

Kafa dinlemek isteyen kişiler için oldukça yararlı olan bu güncelleştirme telefonun gereksiz bildirimlerden kurtulmasını sağlayacak. WhatsApp’a giriş yaptığınızda birden fazla gruptan gelen mesajların listelendiğini göreceksiniz. Tatil modunu aktif hale getirmiş kişiler artık bu bildirimleri göremeyecekler. Özellikle tatil döneminde iş ve arkadaş gruplarından gelen gereksiz mesajlarla uğraşmak istemiyorsanız bu güncelleştirme tam da sizlere göre!

Tatilde elbette telefon kullanabilirsiniz. Ancak gereksiz mesajlarla muhattap olmak canınızı sıkabilir. Tatil moduna geçmeniz ile beraber gruplardan gelen mesajların en üstte yer almadığını göreceksiniz. Tatil modu, gruplardan gelen mesajları görmezden gelerek size göstermiyor, gruplara gelen mesajlara ait bildirimleri sessize alıyor. Zaten mevcut olan “Sessize Al” özelliğini kullanarak grup sohbetlerinden kurtulmak mümkündür. Ancak ne zaman WhatsApp’a girerseniz girin en üstte bildirimli bir şekilde görünmesi canınızı sıkabilmektedir.

Whatsapp Tatil Modu Nasıl Kullanılır?

Whatsapp tatil modu nasıl kullanılır diye soranlar için bu paragraf yardımcı olabilir. WhatsApp gruplarını aynı anda sessize alıp tatil moduna almak çok mantıklıdır. Bu sayede ilgilenmediğiniz, gelen mesajların sizi alakadar etmediği WhatsApp gruplarından kurtulabilirsiniz. Biraz önce de belirttiğimiz gibi özellik henüz yeni duyuruldu. Test aşamasında olduğundan dolayı henüz kısıtlı cihazda bu özellik bulunuyor. Eğer WhatsApp Beta kaydınız bulunuyorsa yakında bu özelliği önceden deneme fırsatına sahip olabilirsiniz.

WhatsApp tatil modununun ne zaman yayınlanacağını, ülkemize ne zaman geleceğini maalesef bilemiyoruz. Ancak yakın zamanda özelliğin ülkemize geleceğini belirtmek istiyoruz. Tatil modu geldiğinde güncelleştirme ile ilgili detayları buradan duyurmaya çalışacağız.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz