yandex
USB Bellekten Windows 10 Yükleme - Patlıyo

USB Bellekten Windows 10 Yükleme

USB bellekten Windows 10 yükleme işlemi en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Bilgisayarın işletim sistemini hızlandırmak ve kolaylaştırmak için Windows 10 sürümünü yüklemek gereklidir. Bilgisayarınız için Windows 10 yükleme seçenekleri farklılık gösterebilir. Fakat siz USB bellek ile Windows 10 yükleme işlemini kolay ve basit yoldan halledebilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak içi boş olan bir USB […]

usb bellekten windows 10 yükleme

USB bellekten Windows 10 yükleme işlemi en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Bilgisayarın işletim sistemini hızlandırmak ve kolaylaştırmak için Windows 10 sürümünü yüklemek gereklidir. Bilgisayarınız için Windows 10 yükleme seçenekleri farklılık gösterebilir. Fakat siz USB bellek ile Windows 10 yükleme işlemini kolay ve basit yoldan halledebilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak içi boş olan bir USB bellek edinmeniz.  

USB Bellekten Windows 10 Yükleme İşlemi

USB bellekten Windows 10 yükleme dikkat gerektiren bir iştir. Yükleme işleminden önce bilgisayarınızdaki bütün dosyalar ve fotoğrafların yedeklemesini yaptığınıza emin olun. Zira kurulum esnasında bazı silinmeler yaşanabilir. Bu işlemi yaptıktan sonra ise Windows Web sitesinden Windows 10 sürümünü indirmeniz gerekmektedir. 32 Bit ile 64 Bit boyutları arasında bilgisayarınıza uygun olanı indirmelisiniz. İndirme işleminden önce siz sunulacak olan “başka bir bilgisayar için yükleme medyası” seçeneğini seçmelisiniz.

Windows 10 işletim sisteminin kendi bilgisayarınıza göre dil, mimari ve sürüm gibi işlemlerini seçin ve ilerleyin. Bu işlemden sonra en az 4 GB boyutundaki USB belleğinizi bilgisayara takın ve USB bellek seçeneğini işaretleyin. Bu işlemden sonra yaklaşık 3 GB boyutunda indirme işlemi tamamlanacaktır. Bu işlem USB ile Windows 10 yükleme işleminin ilk adımıdır.

BIOS Ayarı ile Windows 10 Yükleme

Windows 10 yükleme işleminin tamamlanması için BIOS ayarlarını girmelisiniz. BIOS ayarı klavye kısa yolu olduğu için her bilgisayarın kendine özel BIOS ayarı vardır bu yüzden kendi bilgisayarınıza göre BIOS ayarını araştırmalısınız.

Bu tuş ayarını bulduktan sonra Boot Settings bölümüne gidin ve 1st Boot Device kutucuğuna USB olarak işaretleyin. Daha sonra ise BIOS ayarlarını girin ve kaydedin. Bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarınızı tekrar başlatın.

Açıldığında karşınıza Windows 10 yükleme ekranı gelecek. Bu yükleme aşamasında ister her şeyi sıfırlayarak yeniden kurulum sağlayabilir isterseniz de diğerlerini koruyarak Windows 10 Yükseltme işlemini yapabilirsiniz.

Windows 10 yükleme ayarlarında Windows Lisans Anahtarını girmelisiniz. Kurulum işlemi bittikten sonra ayarlar menüsünden kurulumu tamamlayabilirsiniz. Eğer BIOS ayarlarınızda hızlı başlatma özelliğine sahipseniz bunu pasif moda geçirmeniz gerekmektedir. Bu modun aktif olması durumunda kurulum işleminde hatalar oluşabilir.

USB bellek ile Windows 10 kurma işlemi oldukça güvenilir ve kolaydır.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz