yandex
Twitter Otomatik Video Oynatmayı Kapatma - Patlıyo

Twitter Otomatik Video Oynatmayı Kapatma

Otomatik video oynatma özelliği olan Twitter uygulamasında, otomatik video oynatmayı kapatma seçeneği ile bu özelliği kapatabilirsiniz. Kurulduğun günden bugüne hayatımızın önemli bir yerine gelen Twitter, sosyal medya denilince ilk akla gelen mecraların başında gelmektedir. Gerek yapısı gerekse de kullanım alanı olarak oldukça geniş bir yapıya sahip olan Twitter devlet başkanlarından, sokak satıcısına kadar geniş bir […]

twitter otomatik video oynatmayı kapatma

Otomatik video oynatma özelliği olan Twitter uygulamasında, otomatik video oynatmayı kapatma seçeneği ile bu özelliği kapatabilirsiniz.

Kurulduğun günden bugüne hayatımızın önemli bir yerine gelen Twitter, sosyal medya denilince ilk akla gelen mecraların başında gelmektedir. Gerek yapısı gerekse de kullanım alanı olarak oldukça geniş bir yapıya sahip olan Twitter devlet başkanlarından, sokak satıcısına kadar geniş bir kullanıcı yelpazesine sahip durumdadır. Genel itibari ile yazı ve mesaj paylaşımını amaçlayan bu mecrada fotoğraf ve video paylaşımı da yapılmaktadır.

Özellikle kısa tanıtım videolarının çok fazla yer almaya başladığı Twitter, videolar konusundan oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip durumdadır. Uygulama içerisinde otomatik video oynatma seçeneği mevcut durumdadır. Böylelikle siz twitter arasında dolaşırken paylaşılan videolar otomatik oynatılmaktadır. Bu sayede videonun içerisine girmeden video hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ancak bu durum mobil veri kullanıcıları için daha fazla kota kullanmaktadır.

Nasıl Kapatılır?

Birçok cep telefonu kullanıcısı internete mobil bağlantı ile girmektedir. Bu nedenle Twitter otomatik video oynatmayı kapatma özelliğini kullanmaktadır. Çünkü otomatik video oynatma özelliği kullanıcıların internet kotalarından kullanmaktadır. Bu nedenle kullanıcılar bu özelliği kapatmaktadırlar. Uygulamayı kullanan birçok kullanıcı ise bu işlemin nasıl yapıldığını bilmemektedir. Bu işlemler sırasıyla şu şekilde yapılmaktadır;

  • Cep telefonunda uygulama açılmalıdır.
  • Uygulama açıldıktan sonra profil görselinin üstüne tıklayın.
  • Açılan pencerede bulunan Ayarlar ve Gizlilik sekmesine tıklayın.
  • Açılan pencerede Veri Kullanımı alanına giriş yapın.
  • Veri Kullanımı sekmesinde Videoyu Otomatik Oynat sekmesine girin.
  • Çıkan pencerede Hiçbir Zaman seçeneğine tıklayın.
  • Sadece wi-fi açıkken kullansın isterseniz Yalnızca Wi-fi seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

Twitter otomatik video oynatma kapatma işlemini gerçekleştirdikten sonra artık videolar otomatik oynatılmayacaktır. Böylelikle kotanızdan daha az veri kullanmış olacaksınız.

İşletim Sistemine Göre Kapatma

Otomatik video kapatma işlemi her iki işletim sistemi için aynı şekildedir. Uygulama açıldıktan sonra aynı işlemler ile twitter video kapatmaişlemi gerçekleşecektir. Böylelikle mobil veri kotanız daha uzun süre gidecektir. Otomatik video kapatma işlemi tamamlandıktan sonra aynı yolları izleyerek otomatik oynatmayı açabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz