yandex
Twitter Kullanmanın Püf Noktaları - Patlıyo

Twitter Kullanmanın Püf Noktaları

Twitter kullanmanın püf noktaları bir hayli çoktur. Bu yazımızda Twitter hesabınızı en verimli bir şekilde nasıl yönetebilirsiniz bunu açıklayacağız. Birçok sosyal medya platformunda olduğu gibi twitter kullanmanın da püf noktaları vardır. Twitter çok kişi tarafından tercih edilen bir platform olmasa da büyük ve kendine has bir kitleye sahip. Ayrıca diğer platformlarda da popüler olmanın yolu […]

twitter kullanmanın püf noktaları

Twitter kullanmanın püf noktaları bir hayli çoktur. Bu yazımızda Twitter hesabınızı en verimli bir şekilde nasıl yönetebilirsiniz bunu açıklayacağız. Birçok sosyal medya platformunda olduğu gibi twitter kullanmanın da püf noktaları vardır.

Twitter çok kişi tarafından tercih edilen bir platform olmasa da büyük ve kendine has bir kitleye sahip. Ayrıca diğer platformlarda da popüler olmanın yolu Twitter’dan geçiyor. Sesinizi duyurabilmek ve fenomenlerin arasında yer alabilmek için ilk olarak Twitter kullanmayı öğrenmeli ve aktif olmalısınız. Bu yazımızda da Twitter kullanmanın püf noktalarını inceleyeceğiz.

Profil Hazırlama

İlk olarak bir twitter profili oluşturmalı ve yumurta profil fotoğrafından kurtulmalısınız. İlgi çekici bir kullanıcı adı seçerek işe başlayabilirsiniz. Daha sonrasında ilgi duyduğunuz hesapları fazlaya kaçmadan takip etmelisiniz. Daha sonrasında da profil fotoğrafınızı ayarlamalı, genel profil ayarlarınızı yapmalısınız.

Hakkınızda kısmına çok uzun olmayacak bir açıklama yazmalı, şehrinizi ve mevcutsa diğer sosyal medya hesaplarınız ile iletişim adreslerinizi eklemelisiniz. Bunun yanında kapak fotoğrafı gibi fotoğraflarınızı da ayarlamayı unutmayın.

İlk Tweet ile İşe Başlayın

Attığınız ilk Tweet’i o kadar da büyütmenize gerek yok. Güzel bir Tweet ile Twitter âlemine katıldığınızı belli edebilirsiniz. Daha sonrasında gün içinde birçok Tweet paylaşacağınız için ilk Tweet’în pek bir önemi kalmayacak. Tweet atarken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor.

  • Her Tweetinizde görsel paylaşmayın ancak arada bir mutlaka paylaşın.
  • İnsanlarla etkileşim halinde olabilmek için, diğer kişileri etiketlemeyi unutmayın. Mention Twitter’ın en büyük araçlarından biridir.
  • Tweetlerinizin çok uzun olmamasına dikkat edin. Uzun Tweetler çok önemli olmadığı sürece okunmaz.
  • İçi boş Tweet’ler paylaşmayın. Tweet atmanızın bir amacı mutlaka olsun.
  • Ofansif olun ancak abartmayın. Aşırı ofansif davranmak dışlanmanıza sebep olabilir.

Gündemi Takip Edin

Twitter’ın en önemli özelliklerinden biri de TrendTopic sistemidir. Ülkelerin bile gündemini belirleyebilen bu sistemden uzak kalmayın. O gün trend olan paylaşımlar hakkında yorumlar yapın, tweet atanlara cevap verin. Böylece hem bu platformda olduğunuzu duyurmuş olursunuz, hem de birçok kişinin sizin paylaşımlarını görmesini sağlarsınız. Trendlerde olan bir konu hakkında dolu bir Tweet paylaşırsanız bir anda fenomen bile olabilirsiniz.

Etkileşimden Kaçınmayın

İnsanlarla iletişim kurmaktan kaçınmayın. Özel mesajlara cevap vermeye çalışın, Tweetlerinize gelen cevapları inceleyin ve dönüş yapın, başkalarının Tweetlerine yorum yapın. Mention kavramını anlamaya çalışın. Böylece samimiyetiniz ön plana çıkacaktır.

Bunun yanında insanlarla karşılıklı takipleşmekten çekinmeyin. Abartmamak şartıyla karşılıklı takip yaparak küçük bir kitleye erişebilirsiniz. Fakat zamanla karşılıklı takibi azaltmanız ve bırakmanız gerekir. Aksi takdirde sistem tarafından cezalandırılabilirsiniz.

Sürekli Aktif Olun

Twitter’da sessiz kalırsanız unutulursunuz. Bu yüzden her gün bir kez olsa da Tweet atmaya çalışın. Aktif olmayan hesapların takipçileri sürekli azalır. İyi bir Twitter kullanıcısı olmak istiyorsanız ve sesinizi duyurmak gibi bir amacınız varsa aktifliğin her şey olduğunu unutmayın.

Tüm bunların yanında Twitter’ı severek kullanmazsanız hiçbir şey elde edemezsiniz. Twitter’da sadece yükselmek için yazıyorsanız işinizin zor olduğunu belirtmek isteriz. Yazmayı ve görüşlerini belirtmeyi seven biriyseniz eninde sonunda Twitter âlemi de sizi benimseyecektir. Bir kere bu platformun rahatlığını ve özgürlüğünü anladığınızda vazgeçmek bile istemeyeceksiniz. Umarız istediğiniz kitlelere erişebilir ve Twitter’da siz de yerinizi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz