yandex
TikTok'tan Nasıl Para Kazanılır? - Patlıyo

TikTok’tan Nasıl Para Kazanılır?

Dünyanın en çok kullanılan mobil uygulaması olarak gösterilen TikTok, aktif kullanıcı sayısını 1 milyarın üzerine çıkarmıştır. Birçok ülkede yasaklanan, yasaklanma derecesine gelen TikTok ülkemizde de her geçen gün büyümeye devam etmektedir. Genelde genç kesim tarafından kullanılan uygulama yavaş yavaş yetişkin ve yaşlılar tarafından da kullanılmaya başlandı. Vine’ın kapanması ile beraber birçok fenomen TikTok’a geçmiş, 6 […]

tiktoktan nasıl para kazanılır

Dünyanın en çok kullanılan mobil uygulaması olarak gösterilen TikTok, aktif kullanıcı sayısını 1 milyarın üzerine çıkarmıştır. Birçok ülkede yasaklanan, yasaklanma derecesine gelen TikTok ülkemizde de her geçen gün büyümeye devam etmektedir. Genelde genç kesim tarafından kullanılan uygulama yavaş yavaş yetişkin ve yaşlılar tarafından da kullanılmaya başlandı. Vine’ın kapanması ile beraber birçok fenomen TikTok’a geçmiş, 6 saniye uzunluğunda videolar çekip yayınlamaya başlamışlardır. TikTok üzerinden video yayınlayan kişiler, son zamanlarda oldukça güzel gelirler elde etmeye başlamış durumda.  Bu yazımız içerisinde TikTok’tan Nasıl Para Kazanılır? Hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

TikTok’tan Para Kazanma

TikTok’tan para kazanma aylık oldukça yüksek ve düzenli gelir elde edebilmek mümkün. Her geçen gün büyüyen, büyümeye devam eden Tiktok, önümüzdeki yıllarda bu başarısını sürdürmeye devam edecek. Şu an TikTok üzerinden video paylaşan kişiler, 2 yöntemle para kazanabilmekteler. Bu yöntemlerin neler olduğunu, TikTok yapan kişilerin nasıl para kazanacaklarını anlatmaya çalışacağız. TikTok üzerinden hem video paylaşarak hem de canlı yayın açarak para kazanmak mümkündür.  TikTok’tan Nasıl Para Kazanılır? Konusundaki ayrıntılar;

TikTok kullanıcıları öncelikle video görüntülenmeleri üzerinden para kazanabilmektedirler. Bu özellik belki ülkemizdeki tüm kullanıcılar için aktif değildir. Fakat; birçok fenomenin günlük düzenli olarak video paylaşmasının asıl nedenlerinden birisi de bu maddeden dolayıdır. TikTok, video paylaşan kişilere videolarının her 1,000 görüntülenmesi için bir miktar ücret ödemektedir. 1,000 görüntülenme için ödenen ücretin az olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat her gün birkaç milyon görüntülenme alan hesaplar için muhteşem kazançların sunulduğunu göreceksiniz. Düzenli ve yüksek gelir için öncelikle fenomen olmanız ya da yüksek görüntülenmeler alıyor olmanız gerekmektedir.

TikTok üzerinden ikinci gelir kaynağı ise canlı yayınlardır. Dikkat ederseniz günün hangi vakti TikTok’a girerseniz girin canlı yayın yapan kişiler olduğunu göreceksiniz. Bu kadar canlı yayının yapılmasında elbette bir neden var. Örneğin; TikTok kullanıcı olarak canlı yayın düzenlediğinizde yayın izleyenler size çay, gül gibi hediyeler gönderecektir. Bu ürünler yayını izleyen kişiler olarak TikTok’tan ücretli olarak satın alınmaktadır. Örneğin 50 adet gülü 7 TL gibi bir ücret karşılığında satın alırsınız. Canlı yayın düzenleyen kişiler, yayın sırasında 50 adet gül hediye alırsa bu gülleri 3,5 TL karşılığında TikTok’a satarak para kazanmaktadır. Canlı yayında ne kadar çok, ne kadar değerli hediye alırsanız o kadar çok para kazanırsınız.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz