yandex
QR Kodla Para Yatırma Nasıl Yapılır? - Patlıyo

QR Kodla Para Yatırma Nasıl Yapılır?

QR kodla para yatırma işlemi sanıldığı kadar meşakkatli bir iş değildir. Çok kolay bir şekilde istediğiniz banka hesabınıza QR kodla para yatırabilirsiniz. Bunun için size gerekli olacak tek şey internete bağlanabilecek bir elektronik cihaz. Herkes basit bir şekilde QR kodla para yatırabilir. Bu yazımızı okuduktan sonra kendi banka hesabınıza kolaylıkla para yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz […]

qr kodla para yatırma

QR kodla para yatırma işlemi sanıldığı kadar meşakkatli bir iş değildir. Çok kolay bir şekilde istediğiniz banka hesabınıza QR kodla para yatırabilirsiniz. Bunun için size gerekli olacak tek şey internete bağlanabilecek bir elektronik cihaz.

Herkes basit bir şekilde QR kodla para yatırabilir. Bu yazımızı okuduktan sonra kendi banka hesabınıza kolaylıkla para yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz lafı fazla uzatmadan nasıl yapılacağına geçelim.

QR Kod Nedir?

QR kod, mobil veya tablet cihazlarında yer alan kameralar yardımıyla çalışna elektronik bir yeni nesil teknolojidir. Bu teknoloji ile telefonunuzun veya tabletinizin kamerasını kullanarak kolay bir şekilde para yatırabilirsiniz.

QR kodla para yatırma işlemi ilk olarak 1994 yılında Japon menşeli bir firma olan “Denso” tarafından geliştirildi. Asıl amaç tamamen temassız bir şekilde kameralar yardımıyla barkodları okumak ve gereken para yatırma işlemini yapmaktı. O zamanlarda normal olarak pek rağbet görmedi fakat günümüzde qr kod ile para yatırma çok öenmli bir konuma gelmiş durumda. İnsanoğlu var oldukça böyle bir teknolojinin hayatımızdan hiç eskimeyeceğini düşünüyoruz.

QR Kodla Para Yatırma Nedir?

QR kodla para yatırma en basit tabiriyle tamamen temassız ve az uğraşsız bir şekilde para yatırma sürecidir. Qr kod ile işlemleri yapmak için mobil bir uygulama olması gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse İş Bankası hesabınıza qr kodla para yatırmak istiyorsanız İş Bankası mobil uygulamasının mobil cihazınızda yüklü olması gerekmektedir.

Bu işlemin dünya çapında çok tercih edilmesinin başlıca sebepleri çok hızlı ve güvenilir olması. Qr terimi kelime anlamıyla hızlı anlama gelmektedir. Güvenilir ve hızlı olduğu için birçok banka bu sistemden geri kalmayıp müşterilerine böyle bir hizmet veriyor.

QR Kodla Para Yatırma Nasıl Yapılır?

QR kodla para yatırmak için aşağıda kullandığınız bankanın başlığını bularak gereken işlemleri uygulayabilirsiniz. Aklınıza takılan herhangi bir şey olursa yorumlar bölümünden bize yazabilirsiniz.

Ziraat Bankası QR Kodla Para Yatırma

Ziraat bankası ile bu işlemi yapabilmek için Ziraat Mobil uygulamasının telefonunuzda yüklü olması gerekiyor. Uygulamayı indirmek için Google Play veya App Store uygulamasına girip arama kutusuna Ziraat Mobil yazmanız yeterlidir.

Uygulamayı indirdikten sonra kendi banka bilgilerinizle giriş yapın. Bundan sonra yapacağınız tek şey QR kodun resmini çekmek olacaktır.

İş Bankası QR Kodla Para Yatırma

İş bankası ile para yatırma işlemini gerçekleştirmek için İş Cep adlı mobil uygulamanın telefonunuzda yüklü olması gerekiyor. Bunun için yine cihazınızın mobil uygulama mağazasının arama yerine İş Cep yazabilirsiniz. Nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi öğrenmek istiyorsanız aşağıda vereceğimiz maddeleri okuyabilirsiniz.

  • Uygulamayı indirip giriş yaptıktan sonra menüde bulunan Bankacılık İşlemleri sayfasından Para Yatırma bölümüne gelin.
  • Karekod İle ibaresini seçin.
  • Para yatırmak istediğiniz hesabı seçin.
  • Kamera açıldıktan sonra okutmak istediğiniz QR kodu kameranın önüne getirin.

Yapı Kredi Bankası QR Kodla Para Yatırma

Yapı Kredi bankası ile para yatırma işlemi diğer bankalardan pekte farklı değildir. Öncelikle Yapı Kredi Mobil uygulamasını mobil cihazınıza yükleyim ve giriş yapın. Bundan sonra aşağıda vereceğimiz işlemleri harfiyen yerine getirdiğiniz taktirde QR kod ile para yatırma işlemini başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınız.

  • Uygulamayı indirin ve giriş yapın.
  • Ana Sayfa – Para Çek/Yatır sayfasına girin.
  • ATM üzerinden kodu mobil uygulamaya okutun.

Qr kodla para yatırma başlıklı yazımızın sonuna geldik. Buraya kadar aklınıza takılan herhangi bir şey varsa lütfen bize yorumlar kısmından ulaşın.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz