yandex
PTT'ye Gitmeden E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır? - Patlıyo

PTT’ye Gitmeden E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

PTT’ye gitmeden e-devlet şifresi nasıl alınır? E-Devlet insanların son zamanlarda yaşamlarına kolaylaştıran bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Uygulama üzerinden bireylerin kendileri ile ilgili olarak pek çok bilgiye ulaşabildikleri biliniyor. Ancak uygulamayı kullanmak için kullanıcıların şifreye ihtiyaç duyuyorlar. Kullanıcıların ilk kez şifre almaları durumunda PTT’ye gitmeleri gerekiyor. Ancak ilk kez şifre alan kullanıcılar uygulamaya e-mail adreslerini […]

ptt'ye gitmeden e-devlet şifresi nasıl alınır

PTT’ye gitmeden e-devlet şifresi nasıl alınır? E-Devlet insanların son zamanlarda yaşamlarına kolaylaştıran bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Uygulama üzerinden bireylerin kendileri ile ilgili olarak pek çok bilgiye ulaşabildikleri biliniyor. Ancak uygulamayı kullanmak için kullanıcıların şifreye ihtiyaç duyuyorlar. Kullanıcıların ilk kez şifre almaları durumunda PTT’ye gitmeleri gerekiyor.

Ancak ilk kez şifre alan kullanıcılar uygulamaya e-mail adreslerini ve telefon numaralarını giriyorlar. Böylece kullanıcıların PTT şubelerine gitmelerine gerek kalmadan şifre alma işlemini tamamlıyorlar.

Şimdi gelin sizlere bu yöntemlerin neler olduğunu ve ne yapmanız gerektiği ile ilgili olarak gerekli bilgileri verelim.

SMS Aracılığı ile Şifre Yenileme

E-Devlet uygulamasına giriş yapmak isteyen fakat şifrelerini unutan kişiler telefon numaralarına gelen kod vasıtası ile şifrelerini yenileyebilirler. Bu yöntemden yararlanmak isteyen kullanıcılar “şifremi unuttum” seçeneğini işaretleyerek işlemlerine devam edebilirler.

Telefonlarına gelen kod eşliğinde kullanıcılar telefonlarına gelen kod ile şifre yenileme işlemini kısa sürede gerçekleştirme fırsatından istifade ediyorlar. İstenen bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde girilmesi ile kullanıcılar şifre yenileme işlemlerini tamamlayabiliyorlar.

SMS aracılığı ile şifre almak ve şifre yenileyebilmek için kullanıcıların E-Devlet uygulamasına kesinlikle olarak telefon numaralarını eklemeleri gerekiyor.

Mail Üzerinden Şifre Yenileme

Kullanıcılar SMS aracılığı ile şifre yenileme dışında mail üzerinden de şifre yenileme işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Kullanıcıların bu şekilde şifre yenileme işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için ise muhakkak maillerini uygulamaya eklemeleri gerekiyor.

Bu işlemi yapan kullanıcıların şifre yenileme işlemini yapmak için PTT’ye gitmelerine gerek kalmadan kendileri şifrelerini değiştirebiliyorlar.

Mail ile şifre yenileme işlemi yapmak isteyen kişilerin maillerine girmeleri ve gelen şifre yenileme içeriğine tıklamaları gerekiyor. Bu işlemi yaparak kullanıcılar kısa sürede yeni şifrelerini alıyorlar. Ek olarak kullanıcılar kendilerinin belirlemiş olduğu şifreyi de kullanabiliyorlar. Bunun için de kullanıcıların şifre yenileme seçeneğini kullanmaları gerekiyor.

SMS ve Mail ile Şifre Alma İşlemleri Güvenilir mi?

SMS ve mail şifre alma ve yenileme işleminin güvenilir olup olmadığı kullanıcılar tarafından oldukça merak ediliyor.

PTT’ye gitmeden e-devlet şifresi nasıl alınır başlıklı yazımızın sonuna geldik. SMS ve Mail ile şifre alma işleminin ve yenileme işlemi yapan kişilerin herhangi bir güvenlik sorunu ile karşılaşmayacaklarını söylemek mümkün.

İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  1. Avatar Berk dedi ki:

    Teşekkür ederim. Artık ptt ye gitmeden e devlet şifresi alabiliyorum.

Yorum Yaz