yandex
Outlook Hotmail Kurulumu Nasıl Gerçekleştirilir? - Patlıyo

Outlook Hotmail Kurulumu Nasıl Gerçekleştirilir?

Outlook hotmail kurulumu nasıl gerçekleştirilir? Dünyanın en çok kullanılmakta olan mail servislerinden biri olan Hotmail ya da yeni adıyla Outlook, bilgisayara kurulum işlemleriyle daha rahat bir kullanım avantajı sağlıyor. E-mail servislerinin sunmuş oldukları web arayüzleri sayesinde, mail servisi kullanıcıları tarafından maillerin takibi yapılabiliyor ancak, Outlook üzerine maillerin eklenmesiyle, e-mail hesaplarına daha kolay bir şekilde ulaşılabilir […]

outlook hotmail kurulumu

Outlook hotmail kurulumu nasıl gerçekleştirilir? Dünyanın en çok kullanılmakta olan mail servislerinden biri olan Hotmail ya da yeni adıyla Outlook, bilgisayara kurulum işlemleriyle daha rahat bir kullanım avantajı sağlıyor.

E-mail servislerinin sunmuş oldukları web arayüzleri sayesinde, mail servisi kullanıcıları tarafından maillerin takibi yapılabiliyor ancak, Outlook üzerine maillerin eklenmesiyle, e-mail hesaplarına daha kolay bir şekilde ulaşılabilir ve daha kullanışlı bir duruma getirilebilir.

Birçok şirket, resmi e-mail adresleri olarak, bu adreslerin kullanımı sağlamaktadırlar. Bu gibi şirketlerin e-mail servislerinin kullanımında Outlook yazılımının kullanılması, pek çok faydayı da beraberinde getirecektir. Telefon ve diğer mobil aygıtlar üzerinden herhangi bir özel ayar yapılmasına gerek yoktur. Telefon ve diğer mobil uygulamalarda, e-mail hesapları kolay bir şekilde eklenebilmektedir.

Bilgisayar Üzerinden Outlook Mail Hesabı Kurulumu

Bilgisayarlarınız üzerinden Outlook mail kurulum işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için, elinizde olması gereken bazı sunucu bilgileri olması gerekmektedir. Bu sunucu bilgileri ise şu şekildedir:

*Sunucu Adresi: s.outlook.com

*Etki Alanı: Bu alanı boş bırakın.

*Kullanıcı Adı: Outlook e-mail adresiniz.

*Parola: Outlook e-mail adresinizin parolası.

*TLS/SSL Şifrelemesi Gerekiyor mu? – Evet.

Outlook yazılımını ilk defa açıyorsanız karşınıza yukarıdaki bilgilerin yer aldığı otomatik bir pencere çıkacaktır. Ancak mevcut Outlook yazılım ayarlarının yapılmasının ardından yeni bir e-mail adresi eklemesi yapacaksanız o zaman, hesap ayarları bölümünde ekle bölümüne tıklayarak, yeni e-mail hesabı eklemesi yapabilirsiniz.

Outlook Yazılımına Yeni E-Mail Hesabı Ekleme

Bilgisayarınızdaki Outlook yazılımına yeni bir Outlook e-mail hesabı eklemek için, hesap ayarları – ekle kısmında karşınıza çıkan penceredeki bilgileri girmeniz gerekmektedir. Bu bölümde ekleyeceğiniz bilgiler ise;

*Adınız-Soyadınız;

*E-Mail Adresiniz;

*E-Mail Adresi Parolası;

*E-Mail Adresi Parola Tekrarı.

Bu bilgileri yazdıktan sonra Next-İleri butonuna tıklayarak Outlook Hotmail kurulum işlemleri içerisinde yeni e-mail hesabı ekleme işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz