yandex
Öğrenciler İçin İş Fikirleri – 2020 Yılı Güncel - Patlıyo

Öğrenciler İçin İş Fikirleri – 2020 Yılı Güncel

Öğrenciler için iş fikirleri bir hayli çoktur. Yeter ki kişinin içinde birazcık istek olsun. Öğrenci için iş fikri dediğimizde kafanızda pek bir şey oluşmuyorsa bu yazıyı detaylı bit biçimde okuduktan sonra bu konuda hakkında epey bit bilgi sahibi olacaksınız. Öğrencilik döneminde herkes bazen parasız kalır. Bu sebeple iş aramaya ve para kazanmaya çalışırız. Fakat hem […]

öğrenciler için iş fikirleri

Öğrenciler için iş fikirleri bir hayli çoktur. Yeter ki kişinin içinde birazcık istek olsun. Öğrenci için iş fikri dediğimizde kafanızda pek bir şey oluşmuyorsa bu yazıyı detaylı bit biçimde okuduktan sonra bu konuda hakkında epey bit bilgi sahibi olacaksınız.

Öğrencilik döneminde herkes bazen parasız kalır. Bu sebeple iş aramaya ve para kazanmaya çalışırız. Fakat hem eğitim hayatını devam ettirmek hem de para kazanmak oldukça zorlu bir süreçtir. Fakat kendi kazandığın parayı harcamanın tadı da hiçbir yerde yoktur. Biz de bu yazımızda öğrencilik yaparken bir yandan da harçlığınızı çıkaracağınız iş fikirlerini listeliyoruz.

Öğrenciler İçin İş Fikirleri Nelerdir?

Aşağıda siz değerli okurlarımız için öğrenci için 5 iş fikrini dile getireceğiz. Arasında bu işi yaparken pişman olmayacağınız ve sizi üzmeyecek herhangi bir işi seçip amacınıza ulaşabilirsiniz. Öğrenciler için iş fikirleri sandığımız kadar az sayıda değildir. Biz sadece en kolay yoldan ve en çok kullanılan iş fikirlerini sizler için derledik.

Öğrenci için iş fikrini aşağıda sizlere verdik. Verdiğimiz başlıkların altında da o işi açıklayacak nitelikle bir açıklama babında paragraflar oluşturduk.

Öğrenciler İçin İş Fikirleri? Komi – Garson

Öğrenciler için iş fikirleri arasında hepimizin bildiği ve en az bir kez düşündüğü iş garsonluk. Asgari ücret, belki de daha fazla para kazanabileceğiniz ve birçok masrafınızı karşılayabileceğiniz garsonluk işini yapabilirsiniz. Part time olarak çalışabilir ve okulunuzu aksatmadan gelir elde edebilirsiniz. İsterseniz birkaç ay çalışarak birikim yapabilir isterseniz de tüm eğitim hayatınız boyunca çalışarak düzenli gelir elde edebilirsiniz. Fakat düşük maaşlar alarak çalışmaktan çekinin. Garsonluk parasını hak eden bir iştir.

Günübirlik İşler

Organizasyon şirketlerine başvuru yaparak hafta sonları ve hafta içinde bazı günler sizin istediğinize bağlı olarak çalışabileceğiniz işler bulabilirsiniz. Böylece hem günlük olarak para kazanırsınız hem de istediğiniz zaman çalışabilirsiniz. Bu işler arasında ayakçılık, palyaçoluk gibi işler bulunmaktadır. Günü kurtarmak ve yaptığı işin parasını hemen almak isteyenler için en uygun işlerden biridir.

Makale Yazarı – Blog Yazarı

Kaleminize güveniyorsanız ve belli konularda bilgi sahibi iseniz makale yazarak para kazanabilirsiniz. İhtiyacınız olacak tek şey internet. İnternet üzerinden isterseniz makale alım firmaları ile anlaşabilir, isterseniz de freelance olarak makalelerinizi satabilirsiniz. Bunun yanında uzun vadeli bir yatırım isterseniz makalelerinizi kendi sitenizde paylaşabilir, bir süre sonra AdSense gibi reklam platformlarından gelir elde edebilirsiniz. Bu iş diğerlerine göre daha uzun süreli bir uğraş gerektirse de, tutturduktan sonra tüm işlerden daha fazla para kazanabilirsiniz.

Stajyerlik

Eğitimini aldığınız meslek ile alakalı firmalara başvuru yaparak hem para kazanabilir hem de geleceğinize yatırım yapabilirsiniz. Diğer işlere göre daha az kazancı olacak olan bu iş türünde odağınız okulunuz bittikten sonraki hayatınıza yatırım yapmak olmalıdır. Kayıtlı bir stajyerlik yapmanız halinde sigortanız okulunuz tarafından ödenir ve firma tarafından asgari ücretin minimum üçte biri ödenmektedir.

Anketörlük

Anket firmalarına başvuru yaparak anketörlük yapmaya başlayabilirsiniz. Herhangi bir vasıf aranmayan bu işte çoğu zaman yaptığınız anket kadar ödeme alırsınız. İnsanlarla iletişim kurmayı seven biriyseniz bu iş tam sizlik olabilir. Günlük çok iş yaparsanız çok fazla paralar kazanabilirsiniz. Hem de bulunduğunuz şehri gezmiş olursunuz ve yeni insanlarla tanışırsınız.

Bunların dışında da yapabileceğiniz birçok iş bulunuyor ancak en çok tercih edilen işler bunlar. Tercihlerinize göre bu işleri veya bunlara benzer işleri tercih edebilirsiniz. İsterseniz günlük isterseniz de düzenli olarak gelir elde edebilirsiniz. Ve bunları yaparken eğitiminizden de ayrı kalmazsınız.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz