yandex
Netflix Üyelik İptal Etme – Profil Silme - Patlıyo

Netflix Üyelik İptal Etme – Profil Silme

Dünyanın son yıllardaki en iyi ve en popüler dizi ve film izleme platformu olan Netflix, her geçen gün kullanıcı sayısını büyük bir hızla çoğaltıyor. Bunun yanında Netflix hesabını silmek isteyen kişiler de bulunuyor. Netflix üyelik iptal etme ve üye olma işlemleri oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Aynı şekilde Netflix hesap silme işlemleri de oldukça basit. […]

netflix üyelik iptal etme

Dünyanın son yıllardaki en iyi ve en popüler dizi ve film izleme platformu olan Netflix, her geçen gün kullanıcı sayısını büyük bir hızla çoğaltıyor. Bunun yanında Netflix hesabını silmek isteyen kişiler de bulunuyor.

Netflix üyelik iptal etme ve üye olma işlemleri oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Aynı şekilde Netflix hesap silme işlemleri de oldukça basit. Hepsi yazımızın devamında.

Netflix Üyelik İptal Etme

Tarayıcıya Netflix internet sitesi adresini yazarak Netflix hesabına giriş yaptıktan sonra, sağ üst tarafta yer alan profil fotoğrafına tıklayarak Hesabınız seçeneğine giriş yapın.

Karşınıza çıkan sayfada size e-posta adresiniz tercih ettiğiniz ödeme yöntemi ve kullanmış olduğunuz üyelik paketi gibi bilgiler gösterilecektir.

Burada “Üyelik ve Ödemeler” bölümü altında yer alan “Üyeliği İptal Et” yazısına tıklayın. Bu aşamada karşınıza “Artık izlemek istemiyor musunuz” ve “Bizimle kalın” şeklinde iki farklı seçenek çıkacaktır.

Üyeliği iptal etmek için “artık izlemek istemiyor musunuz” seçeneğini tercih edin ardından “iptal işlemini tamamla” yazısına tıklayın.

En son aşamada size neden Netflix üyeliğiniz iptal etmek istediğinize dair bir soru sorulacak. Bu seçeneklerden birini tercih ettikten sonra tamam diyerek Netflix üyelik iptal etme işlemini başarılı bir şekilde tamamlamış oluyorsunuz.

Telefondan Netflix İptal Etme

Telefondan netflix iptal etme kolay bir işlemdir. Bunu İphone cihazlarda yapabilirsiniz. Netflix üyelik iptal etme veya Netflix hesap silme işlemlerini telefon üzerinden de yapabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak telefonunuzda bulunan Netflix uygulamasını açmanız gerekir. Netflix uygulamasında kullanıcı adınızın bağlı olduğu oturuma girdikten sonra, ekranın sağ alt köşesinde daha fazla seçeneğine tıklayın. Böylece telefonunuzun tarayıcısı üzerinden Netflix resmi internet sitesine yönlendirme işlemi yapılacaktır. 

Karşınıza çıkan ekranda üyeliği iptal et butonuna tıkladıktan sonra iptal işlemini tamamla seçeneğine basın. En son ekranda üyeliğinizin iptal ettiğinize dair karşınıza çıkan soruyu da cevapladıktan sonra tamam butonuna tıklamanız Netflix hesap silme işlemini tamamlamanızı sağlayacaktır.

Netflix Profil Silme Hakkında Bilgi

Netflix programını veya uygulamasını telefonunuzdan silmek üyeliği sonlandırmaz. Bu yüzden ilk önce size yukarıda yazımızda bahsetmiş olduğumuz aşamaları uygulamanız ve daha sonrasında telefonunuzdaki Netflix uygulamasını kaldırmanız gerekmektedir.

Netflix profil silme, üyelik iptal etme başlıklı yazımızın sonuna geldik. Bu gibi yazıların devamı için sitemize e-mail aboneliği ile kayıt olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz