yandex
Netflix Polisiye Gerilim Dizileri – 5 Adet Güncel - Patlıyo

Netflix Polisiye Gerilim Dizileri – 5 Adet Güncel

Netflix’in her kategoride birçok yapımı mevcut. Ama istatistiklere bakıldığında polisiye dizilerinin bir hayli izlendiğini görebiliyoruz. İşte Netflix yapımı olan ve çok izlenen 5 polisiye dizi. Netflix Yapımı 5 Polisiye Dizi Önerilerimiz Aşağıda başlıklar ile belirttiğimiz dizilerin açıklamalarını okuyabilir, kendiniz için en uygun diziyi bulup izleyebilirsiniz. Netflix polisiye gerilim dizileri aşağıdaki gibidir. Mindhunter Dizisi Mindhunter 1970’li […]

netflix polisiye gerilim dizileri

Netflix’in her kategoride birçok yapımı mevcut. Ama istatistiklere bakıldığında polisiye dizilerinin bir hayli izlendiğini görebiliyoruz. İşte Netflix yapımı olan ve çok izlenen 5 polisiye dizi.

Netflix Yapımı 5 Polisiye Dizi Önerilerimiz

Aşağıda başlıklar ile belirttiğimiz dizilerin açıklamalarını okuyabilir, kendiniz için en uygun diziyi bulup izleyebilirsiniz. Netflix polisiye gerilim dizileri aşağıdaki gibidir.

Mindhunter Dizisi

Mindhunter 1970’li yıllarda geçen bir dizi. Polisiye ve suç kategorisinde yer almakta. Davranış Bilimleri Uzmanı Ajan Holden Ford, FBI’da görev almakta. Görev arkadaşı Bill Tench ile insanların suç işleme sebeplerini, bu suçları hangi psikoloji ile işlediklerini ve şu an nasıl bir psikolojide olduklarını inceliyorlar.

Seri katiller, tecavüzcüler ile hapishanede sohbet ederek araştırmalarını yapan Ford ve Tench bu karakter analizlerini dosyalayarak bir sonraki seri cinayetlerde katilleri bulabilmek için profil çıkartıyorlar. Sosyolojik açıdan farklı bakış açılarına değinilen dizi, Netflix’in en çok izlenen ve en yüksek puanlı dizileri arasında yer alıyor. IMDB puanı 8.6 olan dizinin yeni sezonunun da önümüzdeki yıl yayınlanacağı söyleniyor.

Manhunt Unabomber Dizisi

Unabomber dizisi, gerçek bir hikayeden esinlenerek yayınlanmış bir dizidir. Kendisinden Unabomber olarak bahsedilen ve gerçek ismi Theodore Kaczynski olan kişinin, 17 yıl süre içerisinde posta yolu ile 3 kişiyi öldürecek, 23 kişiyi de yaralayacak bombalar hazırlayarak eylemler gerçekleştiriyor.

Ulusal medyalara ve kurumlara, mektuplar yazmasına rağmen 17 yıl boyunca yakalanmadan saklanmayı başarıyor. Dizi, Mindhunter’da olduğu gibi profil uzmanı bir ajanın Unabomber’in peşine düşmesini ve yakalama çabasını anlatıyor.

The Sinner

Petra Hammesfahr’ın kitabından uyarlanan bu dizide genç bir kadın, nedensiz yere bir cinayet işliyor. Cinayette görevli dedektif, kadının psikolojik durumunu göz alarak cinayete yaklaşıyor.

Öfke, kin ve nefret kadını sarmış durumda olmasına rağmen bu duyguların varoluş sebebini kadın dahil kimse bilmiyor. Dedektifin araştırmaları ile kadın geçmişi ile yüzleşmek zorunda kalıyor ve birçok sır açığa çıkıyor.

Marcella

Marcella, ailesi ile vakit geçirebilmek için uzaklaştığı cinayet dedektifliğine, evliliğinde yaşadığı sorunlar nedeniyle geri dönüyor. Yaşadığı sorunlar, Marcella’nın psikolojisi üzerinde çok etkili oluyor.

İşe döner dönmez, yetersiz deliller yüzünden yıllar önce kapanan bir dava yeniden açılıyor ve Marcella bu davada görevlendiriliyor. Kendi aile içi sorunları ile boğuşurken aynı zamanda bir katilin izini süren Marcella’nın hikayesi, Netflix’in en çok izlenen yapımları arasında yer almakta.

Safe

Safe, Netflix’in İngiliz yapımları arasında senaryosu ile sevilen bir dizi. Eşinin ölümünden sonra kızları ile birlikte yaşan bir doktorun hikayesi anlatılıyor. Doktorun büyük kızı bir partide ortadan kayboluyor. Kızını aramaya başlayan baba, kızının erkek arkadaşının da aynı gün ortadan kaybolduğunu öğreniyor.

Netflix polisiye gerilim dizileri başlıklı yazımızın sonua geldik. İyice endişelenen babanın kızını bulmak için gösterdiği çaba, olaylar silsilesini de ortaya çıkarıyor. İzlerken “keşke böyle bir yerde yaşasak ne kadar sakin ne kadar şirin” dediğiniz bir yerin aslında göründüğü gibi olmadığına ve çok karanlık bir yer olduğuna şahit oluyorsunuz.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz