yandex
Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır? - Patlıyo

Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Makale yazarak nasıl para kazanılır veya makale yazarak para kazanmak isteyen kişiler için oldukça bilgilendirici bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra sizde makale yazarak para kazananabileceksiniz. Genel olarak internetten para kazanma hakkında bilgi sahibi olmak için yandaki linke tıklayabilirsiniz. İnternetten para kazanma yöntemlerinden en popüler olanı hiç kuşkusuz makale yazarak para kazanma yöntemidir. İyide […]

makale yazarak nasıl para kazanılır

Makale yazarak nasıl para kazanılır veya makale yazarak para kazanmak isteyen kişiler için oldukça bilgilendirici bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra sizde makale yazarak para kazananabileceksiniz. Genel olarak internetten para kazanma hakkında bilgi sahibi olmak için yandaki linke tıklayabilirsiniz.

İnternetten para kazanma yöntemlerinden en popüler olanı hiç kuşkusuz makale yazarak para kazanma yöntemidir. İyide ben üniversitede profesör değilim ki makale yazıp para kazanayım dediğinizi duyar gibi oldum. Makaleden kastımız bilimsel bir makale yazım işi elbette değil. Makaleden kastımız yazı özgünleştirme işidir. İnternette yer alan bir bilgiyi okuyup kendi cümlelerinizle baştan yazma işine makale yazma işi denilir. Makale yazma işini herkes az çok yapabilir. Önemli olan Türkçeyi doğru ve düzgün kullanabilmek, akıcı bir anlatımla yazıyı baştan yazmak ve yazım kurallarını yazı içinde uygulamaktır.

Kimler Makale Yazarak Para Kazanabilir?

Makale işinden para kazanmak isteyen kişiler bazı vasıflara ve özelliklere sahip olmalıdır. İlk iş Türkçeye hakim olmaktır. Yani size verilen bir cümlenin anlam bütünlüğünü bozmadan bu cümleyi farklı anlatımlarla yeniden yazabilmelisiniz. Örneğin sigara akciğer kanserinin temel nedenlerinden birisidir cümlesini, sigara içenlerde akciğer kanseri daha yoğun görülür, sigara içen kişiler akciğer kanserine daha sık yakalanır, sigara akciğer kanserinin oluşmasının baş nedenidir, akciğer kanseri sigara içmeye bağlı olarak görülen bir kanser türüdür şekilde çevirebilmeniz gerekir.

Roman hikaye okumayı seviyor ve çok sık kitap okuyorsanız, akıcı bir dille verilen metni siz de çok rahat bir şekilde çevirebilirsiniz. Lisede kompozisyon yazmada başarılı birisiyseniz makale yazım işi tam size göre bir iştir. Klavyede hızlı bir şekilde yazı yazabiliyorsanız bu size makale işinde büyük katkı sağlar. Hızlı klavye kullanan birisi 500 kelimeyi 10-12 dakika gibi bir sürede yazarken, klavyesi yavaş olan birisi 20-25 dakikada yazar. Bu da makale işinde ciddi zaman kaybıdır.

Makale yazarken anlatım bozukluğu kurallarına dikkat etmeli, cümlede yazım yanlışı içeren sözcükler kullanmamaya özen göstermeli bir de noktalama işaretlerini yerinde ve zamanında kullanmayı bilmelisiniz. Tüm bu özelliklere sahip kişiler makale yazarak çok rahat para kazanabilir.

Makale Yazarak Ayda Kaç Para Kazanabilirim?

Makale yazarak ayda kaç para kazanacağınız aslında tamamen size kalmış bir iştir. İyi bir iş çıkararak günlük düzenli yazarak 3000 lirayı çok rahat kazanabilirsiniz. Makale ücretleri kelime bazlı hesaplanır. Forum sitelerinde 100 kelimesini 1,5 lira alt tabandan yazabilirsiniz. Yani 100 kelimesini 1,5 liradan daha düşük fiyata yazamaz, satamazsınız. Forumlar makale yazarlarının emeklerinin boşa gitmemesi, ucuza çalışmalarını önlemek için böyle bir alt fiyat uygulamasına gitmiştir.

Forumlarda 100 kelimesini 2 liradan yazıp çok rahat bir şekilde satabilirsiniz. Günlük 500 kelime 10 makale yazarak günde 100 lira kazanç elde edebilirsiniz. Her gün düzenli olarak yazarak aylık 3000 lira kazanç elde edebilirsiniz.

Hangi Konularda Makale Yazmalıyım?

Makale yazarak para kazanma işini 2 şekilde yapabilirsiniz. Kendinize serbest makale konusu seçip makaleyi yazıp hazır makale satışları bölümünde yazdığınız makaleyi satışa koyabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise forumlarda yer alan makale siparişleri bölümüne girip burada sipariş verilen makale konularına cevap yazarak işi yapabileceğinizi söyleyerek iş alabilirsiniz. İşi zamanında eksiksiz bir şekilde teslim ederek kazanç elde edebilirsiniz. Serbest makale yazacaksanız küçük bir piyasa araştırması yaparak günün koşullarına uygun güncel içerikler seçmelisiniz. Örneğin yaz mevsimindeyseniz beslenme, diyet, sağlık, spor gibi konularda içerik üretip satabilirsiniz.

Sınav döneminde sınava gireceklere yol göstermek adına sınavlarla ilgili makale yazabilirsiniz. Sağlık, eğitim, gezi, beslenme, burçlar, rüya yorumları günümüzde insanların en çok merak ettiği alanlardır. Bu alanlarda serbest makale yazıp çok rahat bir şekilde satabilirsiniz.

Yazdığım Makaleyi Nerede Satabilirim?

Makale yazarak nasıl para kazanılır hakkında şimdiye kadar size hep balığı nasıl tutacağınızı anlattık. Şimdi geldik tuttuğunuz balığı nerede satacağınız konusuna. Yazdığınız makaleyi satmak ya da makale siparişi alarak para kazanmak istiyorsanız internette webmaster forum sitelerini kullanmalısınız. Webmaster forum sitelerine her gün binlerce web sitesi sahibi giriş yaparak sitesinin ihtiyacı olan içerikleri buradan temin etmeye çalışır. Aynı şekilde binlerce makale yazarı da bu forum sitelerinde yazdığı makaleleri satışa koyar, ya da verilen makale siparişlerini alarak para kazanır.

Makale yazarak para kazanmak istiyorsanız ülkemizin en popüler webmaster formuna mutlaka üye olmalısınız. www.r10.net sitesine hemen kayıt oluşturmalısınız. Davetiye usulü ile üyelik kabul eden siteye üyelik açmanız için bu forma üye olan bir arkadaşınızı bulup davetiye almalısınız. Ya da forum yöneticisine mesaj atarak neden forumda yer almak istediğinizi, kısaca kendinizden ve yapmak istediğiniz işten bahsedip davetiye talebinde bulunun. Kısa süre içinde size olumlu ya da olumsuz dönüş yapılacaktır. R10 dışında makale yazarak para kazanabileceğiniz www.wmaraci.com ve www.iyiniyet.net gibi webmaster siteleri de bulunmaktadır. Bu 2 site r10 kadar aktif bir site değildir.

Makale Yazarken Nelere Dikkat Edilir?

Makale yazarak para kazanma işinden uzun süre ekmek yemek, bu işten ciddi kazanç elde etmek istiyorsanız işinizi severek, özverili bir şekilde yapmalısınız. Makale yazarken bazı hususlara dikkat etmelisiniz. Bu hususlara dikkat ettiğiniz ölçüde bu sektörde kalıcı hale gelir, kısa sürede müşteri potansiyelinizi arttırırsınız. Bir makale yazarı olarak makale yazarken dikkat edilmesi gereken hususları size açıklamaya çalışacağım. Bu bilgiler internetten alma bilgiler olmayıp 10 yıldır makale yazan birisi olarak edindiğim bilgi ve deneyimlerime dayanmaktadır. Makale yazarken şu hususlara dikkat edilir:

  • ÖZGÜNLÜK: Yazdığınız makale %100 özgün olmalıdır. Yani makaleniz kopyala yapıştır içerik içermemelidir. Web sitesi sahipleri size neden kopya içerik için ödeme yapsın. Kopya içerik web sitelerinin baş düşmanıdır. Web sitesinin değerini ve Google dünyasındaki konumunu düşürür. Bu yüzden yazdığınız yazıda 1 kelime dahi kopya olmamalıdır. Cümleyi alıp içindeki kelimelerin eş anlamlısını yazma işine rewite denir. Rewite makaleler kısmen özgündür. Rewite makaleler % 100 özgün değildir. Bu yüzden makale yazarları makalede özgünlük ister. Makale özgünlük testini https://smallseotools.com/plagiarism-checker/ ve http://plagiarisma.net/tr/ sitelerinden test edebilirsiniz.
  • GÜNCELLİK: Makalede yazdığınız bilgiler gerçeği ve günün koşullarını taşıması gerekir. Özellikle hukuk alanında makale yazacaksanız kaynak taraması yaparken Google da son 1 ay seçeneğini tıklayarak son 1 ayda o alanda yazılmış yazıları okumalısınız. Aksi taktirde 2 yıl önce yazılmış bir makalenin geçerliliği olmayabilir. Yani o makalede yazılan kanunlar değişmiş olabilir.
  • YAZIM KURALLARI: Makalenizde yazım kurallarına dikkat etmelisiniz. Özellikle bağlaç olan de-da yazımı en sık yapılan yazım hatalarıdır. Yazım hataları yazının kalitesini düşürdüğü gibi anlatımı da bozar. Türkçe yazım kuralları hakkında bilginiz yoksa yazdığınız makalelerde çok sık yazım hataları bulunur. Bu da makaleyi satın alacak web sitesi sahibinin ve makaleyi sitede okuyan ziyaretçinin gözünden kaçmayacaktır.
  • İMLA KURALLARI: Makale içinde kullandığınız noktalama işaretlerine dikkat etmelisiniz. Noktalama işaretlerini doğru yerde doğru biçimde kullanmalısınız. Yoksa anlam bütünlüğü bozulabilir. Genç, ağaca yaslandı. Cümlesinde virgül genç cümlesinden sonra kullanıldığı için cümlede genç bir insanın ağaca yaslandığı anlatılmaktadır. Oysaki cümlemiz şöyle olsaydı genç ağaca yaslandı. Yani genç cümlesinden sonra virgül olmasaydı o zaman genç olan kişi değil yaslanan ağaç olacaktı. Gördüğünüz gibi cümle tamamen değişti.

Makale yazarak nasıl para kazanılır başlıklı yazımızın sonuna geldik. Baştan aşağı bilgi dolu bu yazımız hakkında görüş belirtmek için aşağıda bulunan yorumlar kısmına göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz