yandex
Kripto Para Alıp Satarak Para Kazanma - Patlıyo

Kripto Para Alıp Satarak Para Kazanma

Kripto para alıp satarak para kazanma yani kripto para al sat yaparak para kazanmak zor bir şey değildir. Al sat yaparak para kazanmada size yardımcı olacak en büyük unsur daha önce tecrübeli olmanızdır veya tecrübeli olanlar ile birebir fikir alışverişinde bulunmanız gerekir. Böyle bir imkanınız yoksa şayet bu yazıyı okuyarak sizlerde kripto para satın alıp […]

kripto para alıp satarak para kazanma

Kripto para alıp satarak para kazanma yani kripto para al sat yaparak para kazanmak zor bir şey değildir. Al sat yaparak para kazanmada size yardımcı olacak en büyük unsur daha önce tecrübeli olmanızdır veya tecrübeli olanlar ile birebir fikir alışverişinde bulunmanız gerekir.

Böyle bir imkanınız yoksa şayet bu yazıyı okuyarak sizlerde kripto para satın alıp satarak para kazanabilecek siniz. Yalnız sadece bu yazıyı okuyarak işe başlamayın. Video içeriklere de göz atarak aklınıza takılan en ufak şeye cevap bulabilirsiniz.

Parayla para kazanmak deyimini mutlaka duymuşsunuzdur. Alım satım yapmaya meraklı biriyseniz ve paranızla para kazanmak istiyorsanız kripto para alım satımı yaparak kazanabilirsiniz. Fakat bu işe başlamadan önce bazı incelikleri öğrenmek gerekiyor. Kripto para alıp satarak para kazanmak nasıl olur sorusuna bu sorumuzda yanıt arayacağız.

Kripto Para Alıp Satarak Para Kazanma Ticareti

Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto paralar oldukça kazançlı fakat bir o kadar da riskli yatırım araçlarıdırlar. Altın ve hisse senedine göre daha kısa zamanda çok daha fazla hareketli olabilen kripto para ticareti yapabilmek için oldukça dikkatli olunması gerekmektedir. Aksi takdirde tüm varlığınızı kaybedebilirsiniz. Yine de bu konuda karar kıldıysanız ilk iş olarak kripto para borsalarına kayıt olabilirsiniz. İsterseniz yurtdışı borsalarına (Binance, Bittrex vs.), isterseniz de Türk borsalara (Paribu, BTCTürk) kayıt olabilirsiniz.

Borsalara kayıt olduktan sonra kimlik onayı gibi onaylamalar yapmanız istenecektir, daha sonrasında da para yatırarak işlemlerinize başlayabilirsiniz. Kripto borsaların mantığı diğer borsalar ile aynıdır. Bir coini düşükten alıp yüksekten satarak kar elde edebilirsiniz.

Borsada kripto al sat yaparak para kazanabilmeniz için temel analiz bilginizin yüksek olması gerekmektedir. Temel analiz nedir sorusunun cevabı için yandaki linke ulaşabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kripto paralarda alım satım yapabilmek için grafikleri yorumlamayı bilmeli ve mantıklı bir şekilde hareket etmeye özen göstermelisiniz. Aksi takdirde kaybınız kazancınızdan çok daha fazla olabilir. Kripto paraların şans oyunu olmadığını unutmayın, tamamen ekonomik bir kazanç yöntemidir. İlk olarak küçük yatırımlarla işe başlayarak tecrübe edinmeli ve daha sonrasında büyük yatırımlara başlamalısınız. Böylece hem piyasa hakkında bilgi sahibi olabilir hem de kaybınızı minimuma indirebilirsiniz. Tüm kripto paralar birbirleri ile bağlantılı olsalar da hareket yönleri ve çeşitleri farklı olabilir. Bu yüzden her coinde farklı farklı tecrübeler edinmeniz gerekir.

Hangi Kripto Paralar Tercih Edilmeli?

Küçük ve az bilinen kripto paralardan ziyade, ilk başta Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Stellar gibi coinleri tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Bunun sebebi belirttiğimiz coinlerin daha kararlı coinler olmasıdır. Daha sonrasında az bilinen ve çok hareketli kripto paralara geçiş yapabilirsiniz. Özellikle ilk başta Bitcoin’in hareketlerini incelemek ve yatırım yapmak piyasa hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olur. Bunun sebebi neredeyse tüm coinlerin Bitcoin’e bağımlı bir şekilde hareket etmesidir.

Tüm bunların yanında her kripto paranın kendine ait bir hikayesi bulunmaktadır ve aynı hisseler gibi kendi gelişmelerinden etkilenebilmektedirler. CoinMarketCap gibi sitelerden her kripto parayı ayrı ayrı inceleyebilir ve hakkında paylaşılmış haberleri takip edebilirsiniz. Bitcoin ne zaman çıktı terimi hakkında bilgi sahibi olabilmek için yandaki linke tıklayabilirsiniz. Bu bilgiler de hareketlilik konusunda size bilgiler sağlayacaktır.

Kripto paralar oldukça riskli ancak hızlı bir şekilde para kazanmanızı sağlayabilecek yatırım araçlarıdırlar. Umarız istediğiniz rakamlara en kısa sürede ulaşır ve sizde bir kripto para trader’ı olmayı başarabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz