yandex
İnternetten Para Kazanma – 2020 Kanıtlı Yöntem - Patlıyo

İnternetten Para Kazanma – 2020 Kanıtlı Yöntem

İnternetten para kazanma deyince birçok kişide ister istemez bir korku oluşuyor. Bunun sebebi internetten para kazanma kavramının imkansız bir şey sanmalarıdır. Fakat bu yazımızı okuduktan sonra internetten etkili para kazanma olayını tamamen kavramış olacaksınız ve öğrendikten sonra kendinize uygun olan bir sektörde bilgi sahibi olup para kazanmak isteyeceksiniz. İnternet yoluyla para kazanmak kesinlikle imkansız değildir […]

internetten para kazanma

İnternetten para kazanma deyince birçok kişide ister istemez bir korku oluşuyor. Bunun sebebi internetten para kazanma kavramının imkansız bir şey sanmalarıdır. Fakat bu yazımızı okuduktan sonra internetten etkili para kazanma olayını tamamen kavramış olacaksınız ve öğrendikten sonra kendinize uygun olan bir sektörde bilgi sahibi olup para kazanmak isteyeceksiniz.

İnternet yoluyla para kazanmak kesinlikle imkansız değildir fakat zordur. Bu işin en büyük zorluğu ise kendinizi internetten para kazandırmaya inandıra bilmenizdir. Sizlere tecrübeli olarak söyleyebilirim ki internet ortamında para kazanmak gerçekten çok zevkli ve çok kazançlı. Önemli olan mantığınızı doğru kullanmak ve yaptığınız işe inanmanızdır. Unutmayın inanmak başarmanın yarısıdır. İsterseniz nasıl yapılacağına geçelim.

İnternetten Para Kazanma Gerçek mi?

İnternetten para kazanma kavramı yukarıda da bahsettiğimiz gibi birçok kişi tarafından anormal karşılanmaktadır. Bunun nedeni oturduğun yerden nasıl ev geçindirebilir sorusunu soran insanlardır. Fakat birçok meslek oturduğu yerden para kazanmaktadır. Bunlara birkaç örnek verebiliriz;

 1. Muhasebe,
 2. Bilgisayar Mühendisi,
 3. Yazılım Mühendisi,
 4. Ve daha birçok meslek.

Sadece internetten para kazanarak gerçek hayatında ev, araba alan kişiler mevcut. Bunları söylüyorum ki internette para kazanma kavramının imkansız olarak görünmemesi için. Bu makalemizi baştan aşağıya okuduğunuz taktirde sizlerde internetten para kazanabileceksiniz.

İnternetten Para Kazanma Yasal mı?

İnternetten para kazanmak isteyen birçok kişi aklında mutlaka bu işin yasal olup olmadığını sorgular. Gerçek hayatta nasıl legal ve illegal işler varsa internet ortamında da bu böyledir. Örnek olarak internetten dolandırıcılık yaparak para kazanabilirsiniz fakat bu yasal değil. Yani yasal olan işler yaparsanız internetten para almak kesinlikle yasaldır. Yasal olmayan birkaç işi aşağıda verdik.

 1. Bahis oynayarak,
 2. İllegal yatırımlarda bulunmak,
 3. TC. Anayasası’nda yasaklanan işleri yapmak,
 4. Dolandırıcılık yapmak,
 5. İnternet kullanıcılarını maddi veya manevi anlamda yıpratan olayları gerçekleştirmek,
 6. Ve fazlası.

İnternetten Para Kazanma Yolları 2020

İnternetten para kazanma yollarını aşağıda anlattık. Kendinize en yakın gördüğünüz işi not alın ve o iş üzerinde birçok araştırma yapın. Olumlu ve olumsuz yanlarını, ne kadar para kazandıracağını ve daha birçok şeyi not alın. İsterseniz başlayalım.

Link Kısaltarak Para Kazanma

Şuanda dünya çapında aktif olarak kullanılan bir yöntemdir. Şuanda hali hazırda sizlere bu işi verecek birçok aracı site mevcuttur. Bunları aşağıda verdik fakat oraya geçmeden önce link kısaltma işleminin kısaca ne olduğunu anlatmak istiyoruz. Link kısaltma, internet kullanıcılarına verdiğiniz URL’yi gerekli aracı sitelerden kısaltarak kullanıcıya vermektir. Kullanıcı kısaltılan linke tıkladığında ilk başta reklam gösterilir, sonra da verdiğiniz URL’ye gider. Çok basit ve kazançlı yöntemdir. Link kısaltabileceğiniz birkaç site aşağıda verilmiştir.

 1. tr.link,
 2. link.tl,
 3. kisa.link,
 4. bc.vc,
 5. Daha fazla sonuca ulaşmak istiyorsanız Google’a “link kısaltma servisi” yazarak aratabilirsiniz.

Makale Yazarak Para Kazanma

Makale yazarak internetten para kazanma özellikle 2020 yılında artışa geçmiş, birçok şirket açılmıştır. Bu işi bireysel veya ekibinizi kurarak kurumsal bir şekilde de yapabilirsiniz. Bu işin çalışma mantığı şudur; işveren size ulaşır ve örnek olarak “En Çok Para Kazandıran İşler” başlığında sizden ortalama 300 kelimelik bir makale ister. Sizde yazacağınız 100 kelime için alacağınız fiyatı işverene belirtirsiniz, kabul ederse ticareti gerçekleştirmiş olursunuz. Peki müşterileri nereden bulacağım gibisinden bir soru sorarsanız cevabını vereyim; webmaster platformlarında, sosyal medya platformlarında, büyük sayfalarda, çevrim içi gruplarda rahatlıkla müşteri bulabilirsiniz.

Mobil Uygulama Yaparak Para Kazanma

Zor olduğu kadar kazançlı olan bir iş türü olan mobil uygulama açarak internetten para kazanma yöntemi en az tavsiye edilen para kazanma türüdür. Bunun sebebi mobil uygulama kodlamayı bilmemek veya bir geliştiriciye yaptıracak kadar parası olmamasıdır. Bu sektör şuanda Türkiye’de fazla kişi tarafından kullanılmadığı için yatırım yapabilecek bir sektördür.

Web Sitesi Açarak Para Kazanma

Web site açarak internetten para kazanma yöntemi en zor yöntemlerden bir tanesidir. Unutmayın herkes bir web sitesi açabilir ancak herkes para kazanamaz. Blog tarzı bir site açıp Google AdSense servisinden para kazanabilirsiniz. Veyahut bu yöntemleri de deneyebilirsiniz; e-ticaret sitesi açmak, yazılım satış sitesi açmak, oyun veya key satış sitesi açmak gibi alternatifleri de kullanabilirsiniz.

Youtube Kanalı Açarak Para Kazanma

Türkiye’de en çok kullanılan interneten para alma yöntemidir. Youtube kanalı açmakta herhangi bir yaş sınırı olmadığı için 10 yaşındaki çocukta bu yöntemle para kazanabilir. Ne yapmanız gerektiğini aşağıda verdik.

 1. Video çekecek bir sektör bulmak (örn: oyun, vlog, kışkırtma vb.),
 2. Seçtiğiniz sektörde video çekebilmek için gerekli ekipman ve yazılımları toplamak,
 3. Son olarak kaliteli videolar çekip kanalınıza yayınlamak kalıyor.

Instagram Hesabı Açarak Para Kazanma

Hali hazırda Türkiye’de birçok kişi instagram sayfalarında verdikleri reklamlardan geçiniyor. Çok kazançlı ve bir o kadarda zor bir sektördür. Hesap satın alarak veya sıfırdan kendinize bir sayfa büyüterek 100 bin takipçiye ulaştığınızda yavaştan reklam teklifleri alacaksınız. Ne yapmanız gerektiği hakkında bilginiz yoksa aşağıda verdiğimiz listeyi okuyabilirsiniz.

 1. Hızlı büyütebileceğinize inandığınız bir sayfa konusu bulun (örn: mizah, komedi, haber, romantik vb.),
 2. Sayfaya kesinlikle bir tane bile hile yapmadan her gün ortalama 5 adet post girin,
 3. Keşfete düştüğünüz anda büyük sayfalara reklam verin,
 4. Ve sayfanızı yönetmesini çok iyi bilin, 100 bin takipçiye ulaştığınızda reklam teklifleri alacaksınız.

Hesap Satarak Para Kazanma

Hesap satarak internetten para kazanma yöntemi birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Satabileceğiniz bazı kategoriler şunlardır; youtube hesabı, instagram hesabı, oyun hesabı ve daha birçok hesap kategorisinde satış yapabilirsiniz. Müşterilerinizi çevrim içi platformlar olan forumlarda bulabilirsiniz.

Bildiklerinizi Ücretli Olarak Paylaşarak Para Kazanma

Ortalama son 5 yılda birçok kişinin ekmek yediği bir sektördür. Udemy gibi platformlarda bildiğiniz herhangi bir şeyi video çekerek hesabınıza yayınlamanız yeterlidir. Örnek olarak mobil uygulama yapmayı biliyorsanız Udemy’de böyle bir eğitim videosu çekip yayınlamanız yeterlidir. Biraz uğraşlı olsa bile yüzünüzü güldürecek kadar para kazandıracaktır.

Resim Çekerek Para Kazanma

Yurt dışında birçok kişi tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Bu sektör Türkiye’de henüz gelişmemiştir. Ancak bu işte iyi paraların olduğunu söyleyebiliriz. Eğer gezmeyi ve fotoğraf çekmeyi seviyorsanız bu iş tamda size göre diyebiliriz. Bu işi “istockphoto” adlı web sitesinden yapabilirsiniz. Daha birçok site bulunmakta fakat en çok kazandıran ve en çok tercih edilen web sitesini sizler için paylaştık. Siteyi ziyaret ederek az çok mantığı kavrayabileceksiniz.

İnternetten Para Kazanma Bitiş

İnternetten para kazanma hakkında bilgilendirici olduğunu düşündüğümüz yazının sonuna geldik. Sizlere internet yoluyla para kazanmanın ne kadar kolay olduğunu, hangi sektörlerde ne kadar para kazanabileceğinizi anlattık. Her şeye rağmen aklınıza takılan en ufak şey olursa aşağıda bulunan yorumlar kısmından bize yazınız.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz