yandex
İnternet Üzerinden Yapılabilecek Kazançlı 5 İş Fikri - Patlıyo

İnternet Üzerinden Yapılabilecek Kazançlı 5 İş Fikri

İnternet üzerinden yapılabilecek iş fikirleri arıyorsanız bu yazı tamda size göre. İnternet üzerinde birçok kazançlı iş fikri bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere dünya çapında en çok tercih edilen internet üzerinden yapılabilecek 5 iş fikrini detaylı bir şekilde açıklayacağız. Aynı zamanda internetten para kazanma konusunda kapsamlı bilgi sahibi olabilmek için yandaki linke tıklayabilirsiniz. Kendinize ek gelir oluşturmak […]

internet üzerinden yapılabilecek iş fikirleri

İnternet üzerinden yapılabilecek iş fikirleri arıyorsanız bu yazı tamda size göre. İnternet üzerinde birçok kazançlı iş fikri bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere dünya çapında en çok tercih edilen internet üzerinden yapılabilecek 5 iş fikrini detaylı bir şekilde açıklayacağız.

Aynı zamanda internetten para kazanma konusunda kapsamlı bilgi sahibi olabilmek için yandaki linke tıklayabilirsiniz.

Kendinize ek gelir oluşturmak veya daha rahat bir şekilde para kazanmak istiyorsanız internet tam size göre. İnternet üzerinde ve bilgisayar başında yapabileceğiniz birçok iş bulunuyor. Eskiden internet sektörüne pek güven yoktu ve buranın bir kazanç kapısı olabileceğini hiç kimse düşünmüyordu. Fakat günümüzde en fazla kazancın elde edildiği ortamlardan biri internet. Sizde internetin nimetlerinden faydalanmak isterseniz bugün kendiniz için en uygun alanı tercih ederek işe başlayabilirsiniz. Bu yazımızda internet üzerinde yapabileceğiniz 5 iş fikrini paylaşacağız.

Blog Sitesi Kurarak Para Kazanmak

Uzun vadede kazanç sağlayacak fakat size pasif bir gelir oluşturacak bir kazanç yöntemi arıyorsanız kendi blog sitenizi oluşturarak işe başlayabilirsiniz. Seçtiğiniz bir alanda blog sitesi açarak içerikler paylaşın, sitenize ziyaretçi çekmeye çalışın. Daha sonrasında sitenize Google Adsense reklamları alarak reklam geliri elde etmeye başlayabilirsiniz. Bir süreden sonra oldukça gelir elde etmeye başlayabilir ve kendiniz için pasif gelir oluşturmuş olursunuz.

Fakat bu süreç aylar hatta yıllar sürebilmektedir. Kararlı ve azimli olursanız sonunda bir gayrimenkulünüz varmış gibi para kazanabilirsiniz. Hem hobilerinizi icra edebilirsiniz hem de bu hobiden para kazanabilirsiniz.

Makale Yazarlığı Yaparak Para Kazanmak

Yazı yazma konusunda kendinize güveniyorsanız ve araştırma yapmayı seven biriyseniz makale yazarı olarak kendinize bir gelir kapısı oluşturabilirsiniz. İstediğiniz kadar yazarak kazanabileceğiniz, dolayısıyla gelirin tamamen size bağlı olduğu bu iş şeklinde günlük harçlığınızı da çıkarabilirsiniz, düzenli bir gelir sahibi de olabilirsiniz.

Freelance sitelerinde ilanlar oluşturabilir ya da editör arayan sitelere başvurabilirsiniz. 100 kelimelik bir makale ortalama 1,5-3TL fiyatlarında satılmaktadır.

Tişört Tasarlayarak Para Kazanmak

Tasarımcılık ruhumda var diyorsanız tişört tasarımları yaparak para kazanabilirsiniz. Tişört tasarlama sitelerinden Photoshop benzeri programlar yardımıyla kendi tasarımlarınızı üreterek satışa sunabilirsiniz. Tişört siteleri sayesinde ürünleri bastırmadan satışa sunabilirsiniz. Müşteriler sizin tasarımlarınızın siparişini verdiğinizde tişört başı pay alırsınız. Çok fazla bir gelire sahip olmasa da iyi bir reklam ile kendinizi tanıtabilir ve hem kendi ekonominize hem de modaya yön verebilirsiniz.

Yayıncılık Yaparak Para Kazanmak

Kameranın karşısına geçip bir şeyler anlatmayı seviyorsanız, yaptığınız şeyleri (oyun oynamak, resim yapmak vs.) insanlarla paylaşmak istiyorsanız yayıncılık yapabilirsiniz. Youtuberlık kavramının canlı yayın versiyonu olan yayıncılık sistemi ile reklamlardan, bağışlardan ve sponsorlardan para kazanabilirsiniz. Kendinizi güzel tanıtmayı başarabilirseniz yarın çok iyi bir yayıncı olabilir ve hayatınızı böyle devam ettirebilirsiniz. Popüler yayıncılar ayda ortalama 5.000-50.000$ para kazanmaktadır.

Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanmak

Ticaret konusunda iyi olduğunuzu düşünüyorsanız internet üzerinden satış ortaklığı yapabilirsiniz. Üretim yapan bir firma ile anlaşma yaparak onların ürünlerini ister internet üzerinde isterseniz normal hayatta satmaya çalışabilirsiniz.

Sattığınız her ürün başına belli bir komisyon alabilirsiniz. Sattığınız kadar kazanacağınız için gelirinizi kendiniz belirleme fırsatı bulmuş olursunuz. Böylece ister bu işi düzenli bir gelir olarak yapabilir, isterseniz de ek gelir amacıyla bu işi yapabilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz işler en çok tercih edilen ve uygulanan iş yöntemleri olduğu için paylaştık. Bunların yanında internet üzerinde bulabileceğiniz yüzlerce iş bulunmaktadır. Daha fazla fikir edinmek için freelance sitelerini inceleyebilirsiniz. Aradıktan sonra internette iş yapmama gibi bir şansınız bulunmamaktadır, hatta internet üzerinden iş bulma ihtimaliniz normaldekinden çok daha fazladır. Hele ki bilgisayar hakkında bir yeteneğiniz mevcutsa iş sizi bile bulabilir.

İnternetten yapılabilecek iş fikirleri başlıklı yazımızın sonuna geldik. Umarız istediğiniz işi en kısa süre içerisinde bulabilir ve internetten hayal ettiğiniz rakamları kazanabilirsiniz. Bol şanslar.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz