yandex
Instagram'da Özel Yazı Fontları Nasıl Kullanılır? - Patlıyo

Instagram’da Özel Yazı Fontları Nasıl Kullanılır?

Instagram 2010 yılında geliştirilmiş, 2012 yılında Facebook tarafından satın alınmıştır. Facebook tarafından satın alınması ile beraber sürekli geliştirilen Instagram, her geçen gün kullanıcı isteklerine daha fazla yer vermeye başladı. Çok eski dönemlerden bu yana Instagram kullanan kişiler özel yazı fontu kullanamadığından şikayet ediyordu. Geçtiğimiz günlerde gelen güncellemeler sonrasında artık Instagram Hikayelerinde özel font kullanılabilir hale […]

instagramda özel yazı fontları kullanma

Instagram 2010 yılında geliştirilmiş, 2012 yılında Facebook tarafından satın alınmıştır. Facebook tarafından satın alınması ile beraber sürekli geliştirilen Instagram, her geçen gün kullanıcı isteklerine daha fazla yer vermeye başladı. Çok eski dönemlerden bu yana Instagram kullanan kişiler özel yazı fontu kullanamadığından şikayet ediyordu. Geçtiğimiz günlerde gelen güncellemeler sonrasında artık Instagram Hikayelerinde özel font kullanılabilir hale geldi. 5 adet özel fontu istediğiniz zaman hikaye bölümü üzerinden kullanabilirsiniz. Ancak; biyografi, yorum ve başlıklarda özel font kullanımı yapılamamaktadır.

Instagram Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir?

Örneğin bir video ya da fotoğraf paylaşımı yaparken açıklama bölümüne özel font metinler eklemek isteyebilirsiniz. Özel font kullanmak istiyorsanız bunun için ekstre bazı uygulamalardan destek almanız gerekiyor. Örneğin; Instagram Fonts veya Fonts For Instagram gibi uygulamalar telefonunuza indirerek istediğiniz fontu Instagram üzerinden kullanabilirsiniz. Biyografi bölümü, başlık ya da yorumlar için özel yazı stili kullanmak istiyorsanız bunun yanıtı oldukça basittir.

Biyografi bölümü düzenleyip adınızı ve soyadınızı, hakkınızdaki detayların yer aldığı bölümü özel yazı metinleri ile hazırlamak istiyorsanız yapmanız gereken çok basit. Akıllı telefonunuzun internet tarayıcısını açarak internetten özel yazı fontu hazırlayabileceğiniz sitelere girin. Buraya istediğiniz şekil ve fontta istediğiniz yazıyı hazırladıktan sonra o metni kopyalayıp Instagram’a yapıştırdığınızda yazı fontunun otomatik olarak değiştiğini göreceksiniz. Burada yapılması gereken şey hazırladığınız metni kopyalayıp diğer bölüme yapıştırmanızdır.

Instagram Hikayelerine Özel Yazı Tipi Ekleme

Instagram, hikayeler bölümünde 5 farklı özel font kullanılmasına izin veriyor. Sunulan yazı tipleri size uygun değilse videonuza özel olacak şekilde font yüklemesi yapabilirsiniz. Instagram, özel font kullanılmasına izin vermektedir. Instagram Hikayeler bölümünde özel yazı tipinin nasıl eleneceği ise;

  • Instagram uygulamasını açıp hikayeler bölümüne girdikten sonra galeriden hikaye olarak paylaşacağınız videoyu seçin
  • Video seçimi yaptıktan sonra videonun üzerinde “T” şeklinde bir ibare olduğunu göreceksiniz. Bu ibare o video için özel yazı fontu kullanmanızı ya da mevcut fontlardan seçim yapabileceğinizi gösterir.
  • Font seçimi yaptıktan sonra videoya istediğiniz yazıyı ekleyip paylaşıma hazır hale getirebilirsiniz.

Bunların yanı sıra tasarım uygulamaları kullanarak özel font ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Örneğin; fotoğraf paylaşımı yapacaksanız fotoğrafı Canva üzerinden düzenleyerek özel font ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz