yandex
Instagram Mavi Tik Nedir? Nasıl Alınır? - Patlıyo

Instagram Mavi Tik Nedir? Nasıl Alınır?

Instagram mavi tik nedir diye soranlar için pek faydalı bir yazı hazırladık. Aynı zamanda bu yazımızda instagram mavi tik nasıl alınır konusuna da değineceğiz. Instagram mavi tik hakkında detaylı ve bir o kadarda bilgilendirici yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Instagram sosyal platformunda büyük sayfalarda ve ünlü kişilerde isimlerinin yanında mavi bir tik görebiliyoruz. Bu mavi tik […]

instagram mavi tik nedir

Instagram mavi tik nedir diye soranlar için pek faydalı bir yazı hazırladık. Aynı zamanda bu yazımızda instagram mavi tik nasıl alınır konusuna da değineceğiz. Instagram mavi tik hakkında detaylı ve bir o kadarda bilgilendirici yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram sosyal platformunda büyük sayfalarda ve ünlü kişilerde isimlerinin yanında mavi bir tik görebiliyoruz. Bu mavi tik hesaplarının güvenilir olduğunu ve gerçekten de o kişi olduklarını belli ediyor. İlk başlarda çok az kişide bulunan bu mavi tik, günümüzde birçok hesapta bulunuyor ve sürekli bunlarla karşılaşıyoruz. Peki, biz mavi tik alabilir miyiz? Alabilirsek nasıl alabiliriz? Bu yazımızda Instagram mavi tik nedir, özellikleri nelerdir ve kimler nasıl alabilir sorularına yanıt arayacağız.

Instagram Mavi Tik Nedir?

Instagram mavi tik nedir kavramının cevabı şudur. Instagram sosyal platformunda milyonlarca kayıtlı kişi bulunuyor. En çok kullanılan sosyal platformlardan biri olan Instagram’da büyük ve ünlü kişilerin hesapları da bulunuyor. Fakat bu tür hesapları birçok kişi “fake” diye tabir ettiğimiz şekilde çoğaltabiliyorlar. Bu gibi durumlarda bizler hangi hesap gerçek hangisi yalan olduğunu anlamakta zorluk yaşayabiliyoruz. Instagram’da bu konu hakkında bir önlem almak istedi ve mavi tik hizmetini sundu. Bu tik sayesinde hesabın gerçek olduğu ve o ünlüyü veya sayfayı temsil ettiğini anlayabiliyoruz. Böylece sahte hesaplar kolayca elenebiliyor.

Ayrıca mavi tik kullanıcılara daha saygın bir izlenim kavuşturuyor ve küçük birkaç özelliği kullanmalarını sağlıyor. Instagram’da mavi tik sahibi olabilmek için herhangi bir takipçi veya gönderi limiti bulunmuyor, bu tiki alabilmek için geçerli bir sebebiniz varsa Instagram kabul ediyor. Fakat herhangi bir tanınırlığınız veya büyük bir kitleye hitap etme gibi bir durumunuz söz konusu değilse mavi tik almanız oldukça zor. Örneğin Webtekno firması bir marka olduğu için mavi tik aldı ve cem yılmaz bir ünlü olduğu için mavi tik aldı.

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Şansınızı denemek isterseniz herkesin mavi tik başvurusu yapabileceğini unutmayın. Fakat öncelikle hesabınız bir işletme hesabı olmak zorunda. Daha sonra izleyeceğiniz yöntemler şunlar,

  • Instagram hesabınıza giriş yapın ve profilinizden ayarlar butonuna tıklayın
  • Buradan “Hesap” seçeneğini tıklayın
  • Daha sonrasında “Doğrulama İste” seçeneğini bulun ve tıklayın
  • Burada adınızı soyadınızı, insanların sizi tanıdığı adı ve hesabınızın kategorisini seçmeniz istenecektir.
  • En son olarak kimliğinizin veya firmanızın belgelerinin fotoğrafını çekerek gönderin.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra Instagram yönetimine talebiniz gönderilecektir. En geç 1-2 hafta içerisinde olumlu veya olumsuz bir dönüş alırsınız. Olumsuz ise nedenlerini öğrenebilirsiniz. Olumlu ise hesabınız mavi tik etiketine sahip olmuş olacaktır.

Instagram Mavi Tik Yararları

Instagram mavi tik yararları bir hayli fazladır. Hepimizin bildiği gibi soyal mecralarda kimliğimiz ne kadar güzel görünüyorsa bizi sanaldan takip edenlere iyi bit imaj bırakmış oluruz. Sosyal medyada seviliyor iseniz gerçek hayatta da sevilirsiniz.

Yani instagram gibi bir sosyal medya platformunda alınması bir hayli zor ve birçok ünlünün aldığı mavi tik sahibi olmak size birçok ayrıcalık kazandırır.

Eğer mavi tik sahibi olursanız hiçbir şekilde hesabınız veya sayfanız kapatılmaz. Instagram Reels ve Keşfet sayfalarında önde olursunuz ve bundan dolayı paylaştığınız içerikler birçok kişinin görmesini sağlar. Buda bir nevi ücretsiz olarak reklam vermek gibidir.

Fakat instagram mavi tik yararlarından sonra zararlarından da bahsedebiliriz. Aşağıda mavi tik sahibi olan kişilerin yaşadığı zorlukları okuyabilirsiniz.

Intagram Mavi Tik Zararları

Instagram mavi tik zararları, yararlarından fazla değildir. Ancak mavi tik sahibi olduğunuzda başınızı ciddi derecede arttıracak sorunlarla baş edebilirsiniz. Bu sorunları aşağıda verdik.

Öncelikle hackerların göz odağı olursunuz. Çünkü bir mavi tikli instagram hesabı sahibi olmak kadar güzel bir şey yoktur. Bundan sebeple birçok kişi sizi kıskanır. Eğer kıskananlar arasında bir hacker varsa kesinlikle durumunuz ciddi olabilir.

Hesabınızı veya sayfanızı hackerlardan korumak için büyük, küçük harf, sayı, sembol şeklinde şifreler oluşturmanız gerekmektedir. Aynı zamanda instagramın sadece bu cihazda giriş yap özelliğini ve çift doğrulama yöntemini kesinlikle aktifleştirmeniz gerekiyor. Sayfanızı veya hesabınızı ilk kurduğunuzda kullandığınız mail adresini asla değiştirmeyin, değiştitirseniz bile o maili başka birilerinin eline geçmesinden koruyun.

Instagram mavi tik zararlarından bir diğeri de şudur. Mavi tik aldığınızda instagram kullanıcı adınızı kolay kolay değiştiremezsiniz. Değiştirmek için instagrama özel bir form göndermeniz ve ikna yeteneğinizin bir hayli kuvvetli olmanız gerekmektedir. Eğer bu konuda kendinize güvenmiyorsanız bir sosyal medya uzmanıyla görüşebilir, ücretiyle veya ücretsiz bir şekilde destek alabilirsiniz.

Instagram Mavi Tik Neden Gereklidir?

Bu paragrafta instagram mavi tik teriminin bireysel veya kurumsal hesap ya da sayfalar için neden gerekli olduğunu kısaca anlatmak istiyoruz. Hatırlarsanız yukarıda sizlerle şöyle bir cümle kurmuştuk; sosyal medyada sevilir iseniz gerçek hayatta da sevilirsiniz. Sosyal medyada itibar sahibi iseniz gerçek hayatta da itibar sahibi olursunuz. Sosyal medyada sanatçı iseniz gerçek hayatta da sanatçı olursunuz. Bu böyledir, günümüzde sosyal medyanın çok büyük bir kitlesi mevcut.

Bu kitleye yapacağınız olumlu veya olumsuz her şey sizin onların gözünde imajınızı belirler. Hiç kimse bu yüksek kitle tarafından kötü bir imaja sahip olmak istemez.

Eğer sosyal medyada şarkıcı iseniz yapacağınız konserleri insanlara sosyal medya aracılığıyla haber verebilir tabiri caizse ücretsiz bir şekilde birçok kişiye davetiye göndermiş olursunuz. O yüzden her kim olursanız olun sosyal medyada iyi bit imaj yakalamak için mavi tik almanız gerekmektedir.

Başka bir örnek vermek gerekirse eğer gerçek hayatta bir ayakkabı mağazanız varda ve müşteri bulmak istiyorsanız sosyal medya en iyi aracınız olabilir. Instagrama veya direkt insatagramın büyük sayfalarına vereceğiniz reklam sizi birçok kişiye duyurur ve birçok müşteri bulursunuz.

Günümüzde gerçek hayatta vereceğiniz açık hava reklamında çok sosyal medya reklamları tercih edilmektedir. Bunun sebebi sosyal medyada vereceğiniz reklamı hangi kitlelere duyuracağınızı ayarlayabilirsiniz. Yani sadece İstanbul’un Kadıköy ilçesinde yaşayan kişilere reklamınız gösterebilirsiniz. Böyle yaparak büyük harcama yapmaktan kurtulur potansiyel bir müşteri ağı oluşturmayı sağlayabilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz örnekleri dahada çoğaltabiliriz. Bu örnekleri siz kendi kafanızda da rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Fakat şunu itiraf etmemiz gerekir ki reklam veren mavi tiki olmayan bir instagram hesabıyla yine aynı şekilde reklam veren mavi tike sahip bir instagram hesabı asla eşit olamaz.

Eğer mavi tike sahipseniz insanlar size daha fazla güvenir ve sizin konserinize gelmeyi ya da sizden online veya fiziki alışveriş yapmayı tercih ederler. Yani kısaca sosyal medyadan potansiyel ve tabiri caizse kemik kitle diyebileceğimiz bir ağ oluşturabilmek için mavi tik ilk hedefiniz olsun.

Sosyal medya aracılığıyla satış yapmak çok güzel bir fikirdir. Fakat sayfanıza giren bir potansiyel müşteri eğer sizden güven alamazsa mavi tiki olan bir sayfada güven bulabilir ve rakibinizden alışveriş yapabilir. Instagramda iyi bir imaj yaratmak için ve vizyonunuzun parlak olabilmesi için mavi tik şart diyebiliriz.

Instagram mavi tik nedir ve instagram mavi tik nasıl alınır konularında ve daha fazla detaylı konuda sizlere faydalı ve bilgilendirici bir yazı hazırladık. Aklınıza takılan herhangi bir şey olursa bizimle aşağıda bulunan yorumlar kısmından ya da iletişim sayfası üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz