yandex
Instagram Hikayelere Müzik Ekleme Nasıl Yapılır? - Patlıyo

Instagram Hikayelere Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram hikayelere müzik ekleme nasıl yapılır? Instagram dünya genelinde 10 milyonları bulan kullan taraf tarafında kullanılan en popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alıyor. Tüm dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de Instagram’ın müzik ekleme özelliği kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılıyor. Türkiye’de de bu özelliğin aktif hale getirilmesinin ardından ülkemizdeki Instagram kullanıcıları Instagram hikayelerine nasıl müzik ekleyecekleri […]

instagram hikayelere müzik ekleme

Instagram hikayelere müzik ekleme nasıl yapılır? Instagram dünya genelinde 10 milyonları bulan kullan taraf tarafında kullanılan en popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alıyor.

Tüm dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de Instagram’ın müzik ekleme özelliği kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılıyor. Türkiye’de de bu özelliğin aktif hale getirilmesinin ardından ülkemizdeki Instagram kullanıcıları Instagram hikayelerine nasıl müzik ekleyecekleri konusunda bilgi sahibi olmak için araştırma yaptılar.

Instagram Hikayelere Müzik Ekleme

Pek çok Instagram kullanıcısı Instagram hikayesine müzik eklemeişleminin nasıl yapıldığını merak ettiği için, bu sorunun cevabını araştırdılar. Oldukça basit olan bu işlem ülkemizde de Instagram kullanıcıları tarafından kullanabilen özellikler arasında yer alıyor. Instagram story şarkı sözü ve müzik ekleme detayları yazımızda.

Instagram Hikayelere Müzik Nasıl Eklenir?

Instagram’da story paylaşımınıza şarkı ekleyebilmek artık mümkün. Bunun için ekstradan herhangi bir program kullanmanız gerekmiyor. Bu işlemi yapabilmek için öncelikli olarak Instagram uygulamasından story ekleme bölümüne giriş yapmanız gerekiyor.

Daha sonra Instagram hikayesinde paylaşmak istediğiniz görüntü veya içeriği yüklemelisiniz. Bu aşamayı da geride bıraktıktan sonra yapmanız gereken hikayeyi paylaşmadan önce müzik eklemek. Müzik eklemek için ekranı yukarı kaydırdıktan sonra müzik simgesine dokunmalısınız.

Karşınıza çıkan alanda arama kısmını istediğiniz şarkıyı yazarak, müzik ekleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Böylelikle Instagram story müzik eklemiş olacaksınız.

Instagram Türkiye’de 39 milyondan fazla şarkıyı barındırdığı kütüphanesine kullanıma sunarak Instagram hikayelerine müzik eklemek isteyenlere geniş bir yelpazede şarkıları sunuyor. Bu özellik kullanılarak Instagram story paylaşımlarında fotoğraflara ve videolara müzik eklemek mümkün oluyor. Instagram hikayelerime müzik eklerken bir diğer özellik ise eğer şarkının sözleri Instagram müzik kütüphanesinde yer alıyorsa çeşitli yazı karakterlerinde şarkı sözlerini story paylaşımınıza eklemek mümkün oluyor.  Ayrıca şarkı sözlerinin boyutunu da ayarlamak mümkün.

Instagram hikayelerine müzik eklemek kullanıma girdiği günden itibaren Türkiye’deki kullanıcılar tarafından büyük ilgi gördü ve yoğun şekilde kullanılmaya başlandı. Artık hemen hemen her Instagram hikayesinde müzik ve şarkı sözleri görmek mümkün. Yukarıda anlatmış olduğumuz adımları uygulayarak sizde Instagram story paylaşımlarınıza müzik ekleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz