yandex
Instagram Beğeni Engeli Nasıl Kaldırılır? - Patlıyo

Instagram Beğeni Engeli Nasıl Kaldırılır?

Instagram, her geçen gün yaptığı sistem güncellemeleri ile algoritmalarında değişiklik meydana getirir. Instagram beğeni engeli kaldırma çoğu zaman uğraş gerektirmez. Bot hesap kullanımın önüne geçmek, bilgisayar programlarından hesap yönetmenin önüne geçmek isteyen şirket bizi dizi önlemler almaktadır. Instagram’ın en çok dikkat ettiği hususlardan birisi de takipçi ve beğeni konusudur. Bir hesap birkaç saatlik dilim içerisinde […]

Instagram, her geçen gün yaptığı sistem güncellemeleri ile algoritmalarında değişiklik meydana getirir. Instagram beğeni engeli kaldırma çoğu zaman uğraş gerektirmez. Bot hesap kullanımın önüne geçmek, bilgisayar programlarından hesap yönetmenin önüne geçmek isteyen şirket bizi dizi önlemler almaktadır. Instagram’ın en çok dikkat ettiği hususlardan birisi de takipçi ve beğeni konusudur. Bir hesap birkaç saatlik dilim içerisinde çok fazla hesabı takip ediyor ve çok fazla gönderiye beğeni atıyorsa bunu sorun olarak görmektedir. Bu yazımız içerisinde Instagram Beğeni Engeli Nasıl Kaldırılır üzerine bilgi vermeye çalışacağız.

Instagram özellikle yeni oluşturulmuş olan hesaplar üzerinde yoğun denetleme yapmaktadır. Belirli bir kitleye sahip olmayan, çok fazla takipçisi olmayan hesapların buna benzer engellemelere tabi olması oldukça normaldir. Instagram, 1 saat içerisinde bir hesabın ne kadar etkin olabileceğini belirlemiştir. Örneğin; ortalama bir hesap, bir saat içerisinde en fazla 350 gönderiye beğeni atabilir. Tabi bu sınır hesabın oluşturulma tarihine, takipçi sayısına, aldığı beğeni sayısına göre değişmektedir. Bir kere beğeni engeli adıysanız hesabınızın limiti maalesef düşüşe geçmektedir. Birkaç kere beğeni engeli alan hesaplarda bulimit çok aşağılara düşmektedir.

Beğeni Engeli Nasıl Kaldırılır?

Instagram Beğeni Engeli Nasıl Kaldırılır? konusundaki ilk önerimiz tabii ki doğal yöntemdir. Beğeni engeli ortalama olarak 18 saat içerisinde kendiliğinden geçmektedir. İlk 18 saatin tamamlanması ile beraber sistem beğeni engelini kendisi kaldırmaktadır. Eğer almış olduğunuz bu ceza ikinci ya da üçüncü ise bu sürenin 24 saat ve üzerine çıktığını göreceksiniz.

Doğal olarak beğeni engelinin açılmasını beklemekten başka çareniz oktur. İnternette beğeni engeli kaldıran programlar vs. paylaşan olacaktır. Ancak bu programların hiçbiri işe yaramamaktadır. İşe yaramadığı gibi bu programların amacı hesabınızı ele geçirmek üzerine olabilir. Bu nedenle dikkatli olmanızı öneririz.

Yeni Instagram Hesapları Ne Yapmalı?

Yeni hesaplar ilk 12 ile 20 gün boyunca dikkatli olmalıdırlar. Bir gönderiyi beğendikten sonra diğerine geçmek için en az 45 saniye beklemenizi öneririz. 15, 20 saniye aralıklarla yapacağınız beğeniler sizin bot ya da bilgisayar yazılımı olarak algılanmanıza neden olabilir. 45 saniye bekleyerek dahi beğeni yaptığınızda günlük 300 limiti aşmamanızı öneririz.

InstaFly, AiGrow gibi otomasyonlar kullanarak bu limitleri aşmanız mümkün değildir. Instagram beğeni engeli kaldırma konulu yazımızın sonuna geldik. Bu otomasyonlar profesyonel bir şekilde hesabınızı yönetebilir ancak Instagram tarafından belirlenmiş limitleri geçemezler. Beğeni engeli yemeniz durumunda beklemekten başka çareniz bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz