yandex
Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır? - Patlıyo

Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır?

Binlerce Instagram kullanıcısının beklemiş olduğu özellikle nihayet ülkemizde aktif hale geldi. Son zamanlarda Instagram üzerinden ürün satan butik hesapların mağaza oluşturabildiğini görmüşsünüzdür. Bu yazımız içerisinde Instagram Alışveriş Özelliği üzerinde bilgi vermeye çalışacağız. Onaylı Instagram Butik hesapların büyümelerine olanak sağlayacak özellik aynı zamanda güvenilir alışveriş yapmanın da önünü açmaktadır. Instagram Alışveriş Özelliği Açma Instagram’da ürün sattığınız […]

instagram alışveriş özelliği açma

Binlerce Instagram kullanıcısının beklemiş olduğu özellikle nihayet ülkemizde aktif hale geldi. Son zamanlarda Instagram üzerinden ürün satan butik hesapların mağaza oluşturabildiğini görmüşsünüzdür. Bu yazımız içerisinde Instagram Alışveriş Özelliği üzerinde bilgi vermeye çalışacağız. Onaylı Instagram Butik hesapların büyümelerine olanak sağlayacak özellik aynı zamanda güvenilir alışveriş yapmanın da önünü açmaktadır.

Instagram Alışveriş Özelliği Açma

Instagram’da ürün sattığınız bir hesabınız varsa alışveriş özelliğini kullanarak daha etkili, daha yüksek etkileşimlere ulaşabilirsiniz. Aslında çok önceden duyurulan bu özellik önce Amerika ve Kanada gibi ülkelerde denendi. özelliğin gerçekten işe yaradığı tespit edilmesi ile beraber diğer ülkelerde de kullanıma sunuldu.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’den birçok hesaba bu özellik otomatik olarak tanınmaya başladı. E-ticaret sitesi olanlar, Instagram üzerinden ürün satışı yapmak isteyen herkes alışveriş özelliğini istediği gibi açıp kullanabilir. Instagram Alışveriş Özelliği konusundaki detaylar;

  • Alışveriş özelliğini kullanacak hesapların Instagram politikalarına uygun işletme profiline geçmiş olmaları gerekiyor.
  • Alışveriş özelliğini kullanacak hesabın aynı zamanda aynı isimle oluşturulmuş Facebook işletme sayfasının da bulunması gerekiyor. Eğer Facebook sayfanız yoksa başvurudan önce Facebook sayfası açmanız gerekecektir.
  • Facebook sayfası üzerinden ürün katalogu oluşturmanız gerekecektir. Oluşturmuş olduğunu kataloğu Instagram hesabınız ile bağlamanız gerekiyor. Facebook üzerinden mağaza oluşturmak oldukça kolaydır.
  • Mağaza oluşturma ve bağlama işlemlerinin ardından hesabınız onay aşamasına gönderilecektir. Eğer Instagram politikalarına uygun mağaza açıp kataloğ oluşturduysanız alışveriş özelliği hesabınız için aktif hale gelecektir. İlk zamanlarda onay almak oldukça uzun sürüyordu. Ancak; günümüzde işlemlerin oldukça hızlı tamamlandığını söyleyebiliriz.
  • Tüm işlemleri yaptıktan sonra artık ürün etiketleme sistemini kullanmaya geldi. Cihazınızı son sürüme güncelledikten sonra ürün etiketlemeye başlayabilirsiniz.

Instagram Ürün Etiketleme Nasıl Yapılır?

  • Alışveriş özelliğini açtıktan sonra sırada yapmanız gereken şey ürünleri etiketlemek olacaktır. Bunun için ilk olarak Instagram hesabınıza girerek profilinizden işletme ayarları bölümüne girin.
  • İşletme ayarları kısmına girdiğinizde “Alışveriş” kısmını göreceksiniz. Buraya girdiğiniz zaman alışveriş özelliklerini anlatan kısa bir sunum gösterilecektir.
  • Shopping on Instagram bölümünde listelenecek kataloğ seçimi yapmanız gerekiyor. Zaten bu aşamada daha önce oluşturmuş olduğunuz katalog önünüze gelecektir.
  • Seçimi yaptıktan sonra “Bitti” butonuna tıklamanız ile beraber hikaye ve post oluştururken artık çıkartma bölümünden gönderilerinize fiyat etiketleri ekleyebileceksiniz.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz