yandex
Gelecekte Popüler Olacak Meslekler Nelerdir? 2020 - Patlıyo

Gelecekte Popüler Olacak Meslekler Nelerdir? 2020

Gelecekte popüler olacak meslekler bir hayli çoktur. Teknoloji gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Hal böyle olunca teknolojinin etkisiyle bazı meslekler yok oluyor ve yerine bazı meslekler var oluyor. Yok olan ve olacak meslekleri az çok hepimiz biliyoruz fakat gelecekte bu meslekler yok olunca yerine gelecek olan mesleklerin ne olacağı hakkında pek bir bilgiye sahip değiliz. […]

gelecekte popüler olacak meslekler

Gelecekte popüler olacak meslekler bir hayli çoktur. Teknoloji gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Hal böyle olunca teknolojinin etkisiyle bazı meslekler yok oluyor ve yerine bazı meslekler var oluyor. Yok olan ve olacak meslekleri az çok hepimiz biliyoruz fakat gelecekte bu meslekler yok olunca yerine gelecek olan mesleklerin ne olacağı hakkında pek bir bilgiye sahip değiliz.

Gelecekte Popüler Olacak Meslekler

Teknolojiden de anlayacağımız üzere gelecekte yükselecek mesleklerin hepsi teknolojiyle alakalı meslekler. Özellikle yazılım ve çevresinde gelişim gösterecek olan meslekler günümüzdeki mesleklerin neredeyse yarısını Dünya üzerinden silecek. Bunun en büyük etkisi yapay zekanın gelişmesi ve birçok insan gücü gerektirecek işi devralabilecek olması.

Aşağıda gelecekte popüler olacak meslekleri verip, o meslekler hakkında kısaca bilgi vermeye çalıştık. Aşağıda bulunan mesleklerden kendinize en uygun olanı bulup o iş üzerine kendinizi geliştirebilir, ilerde birçok proje teklifi alabilirsiniz.

Gelecekte Popüler Olacak Meslek 3D Üretim Mühendisliği

3D yazıcılar hayatımıza yeni yeni girmeye başlasa da artık herkes tarafından biliniyor. Gün geçtikçe önemini arttıran 3D yazıcılar gelecekte oldukça önemli bir iş kolu olacak. Birçok ürünün üretimini bu yazıcıyla yapabilmek inşaat sektörüne kadar tüm sektörleri etkileyecek.

Yeni Medya Yöneticileri ve Çalışanları

Medya kavramı oldukça değişmeye başladı. İlk başta gazete ile hayatımıza giren medya kavramı daha sonrasında televizyon ve radyo gibi kanallara kaydı. Fakat günümüzde bu kanalların hepsini yok edebilecek bir teknolojiye sahibiz. İnternet ve sosyal medya adını verdiğimiz bu sektör tüm medya sektörünü baştan yazacağa benziyor. Sosyal medya uzmanları, sosyal medya danışmanları ve benzeri meslekler önümüzdeki zamanlarda yükselirken gazete gibi sektörlerdeki çalışanların azalacağını göreceğiz.

Medyadan demek istediğimiz instagram, twitter, youtube ve linkedin gibi sosyal medya siteleridir. Aynı zamanda instagram video indirme için linke ulaşabilirsiniz.

Yapay Zeka Mühendisleri

Birçok iş kolunun yok olmasına sebep olacak olan Yapay Zeka, kendisini yönetmek için de bir insana ihtiyaç duyacaktır. Yapay zeka mühendisleri, yapay zekaları programlayacak ve yönetimlerini gerçekleştirecekler. Yani bir sektör yok olurken başka birçok sektör var olacak.

Arttırılmış Gerçeklik ve sanal gerçeklik teknolojileri bu teknolojilerin öncüsü olacaktır. Herkesin gözünün önünde ve kulağının içinde bulunan bir asistan hem birçok kişiye iş imkanı sağlayacak hem de birçok kişinin işinin sonunun gelmesine neden olacaktır.

Moleküler Biyoloji ve Genetik

Günümüzde de üniversitede eğitimini alabildiğimiz bu sektör gün geçtikçe önem kazanan bilimlerden bir tanesi. Hücreler üzerinde değişimler yapılması, genetiklerin değiştirilmesi ve aktarılması gibi teknolojiler son 20 yıldır yapılmakta olsa da önümüzdeki yıllarda önemi ve uygulama alanı daha da genişleyecektir.

Teknoloji Tasarımcıları

Teknolojik ürünlerle kısıtlı olmayan bu alan, yazılımsal olarak tasarım alanında da oldukça önem kazanacaktır. Geleceğin tasarımlarını yapacak olan teknoloji tasarımcıları birçok sektörde kendine iş bulabilecektir.

Veri Uzmanları

Neredeyse herkesin verilerinin internet üzerinde bulunduğunu düşünürsek, bu verilerin yönetimini, düzenlenmesini ve paylaşılmasını sağlayacak uzmanlara çok fazla ihtiyaç duyulacaktır. Her noktada adını duyacağımız ve klasik bir meslek haline gelecek olan veri uzmanlığı, geleceğin en popüler mesleklerinden biri olabilir.

Gelecekte Popüler Olacak Meslekler Bitiş

Tüm bu bahsettiğimiz meslekler dışında da popüler olması beklenen birçok meslek bulunmaktadır. Aynı zamanda gelecekte popüler olacak mesleklerden bir tanesi ise çeviri yaparak para kazanmak terimidir. Genel olarak teknolojiyle ve bilimle bağlantısı olan mesleklerin popülerleşecek olmasını belirtebiliriz. Kendinizi bu ve buna benzer alanlarda geliştirmeniz gelecekte meslek problemi yaşamayacağınız anlamına gelmektedir.

Gelecekte popüler olan mesleklerden herhangi birinde veya birden fazlasında kendinizi geliştirirseniz gelecekte para sıkıntısı çekmeden rahat bir yaşam sürdürebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz