yandex
Çocuğunuzla Yolculuk Yaparken Dikkat Edilecekler - Patlıyo

Çocuğunuzla Yolculuk Yaparken Dikkat Edilecekler

Çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk. Çocuğunuz belli bir yaşa gelene kadar tüm davranışlarını kontrol altında tutmaz size düşüyor. Çocuğunuzu en iyi anlayan kişi siz olduğunuzdan dolayı çocuğunuzla yolculuk yaparken dikkat edilecekler arasında hem yolculuğu sıkılmadan hem de etrafınızdaki insanları sinirlendirmeden tamamlanması oldukça önemli. Çocuğunuzla yolculuk yaparken dikkat edilecekler arasında en önemlisi çocuğunuzun yaşına bağlı […]

çocuğunuzla yolculuk yaparken dikkat edilecekler

Çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk. Çocuğunuz belli bir yaşa gelene kadar tüm davranışlarını kontrol altında tutmaz size düşüyor. Çocuğunuzu en iyi anlayan kişi siz olduğunuzdan dolayı çocuğunuzla yolculuk yaparken dikkat edilecekler arasında hem yolculuğu sıkılmadan hem de etrafınızdaki insanları sinirlendirmeden tamamlanması oldukça önemli.

Çocuğunuzla yolculuk yaparken dikkat edilecekler arasında en önemlisi çocuğunuzun yaşına bağlı olarak ihtiyacınız olacak her türlü malzemenin yanınızda hazır halde bulunması. Eğer bir bebeğiniz varsa altını kirlettiği zaman huysuzlanacaktır. Bu yüzden bu duruma hemen müdahale etmeniz gerekmekte. Aksi taktirde etrafındakileri de huzursuz etmeye başlayabilir.

Çocuğunuzu Hareketlerini Kısıtlamayın

Çocukların sıkılmaması için sürekli olarak hareket halinde olmaları gerekiyor. Eğer yolculuk sırasında imkânınız varsa çocuğunuzu hareket edebilmesi için serbest bırakın. Unutmayın ki hiçbir çocuk bir yetişkin gibi saatlerce aynı yerde oturamaz. Bir noktadan sonra huzursuzlanmaya hatta ağlamaya başlayabilir. O yüzden bırakın çocuğunuz serbest olarak hareket etsin.

Bununla birlikte çocukların karınları sık sık acıkır. Acıkmasa dahi her çocuk abur cubur yemekten hoşlanır. Çocuğunuzla yolculuk yaparken dikkat edilecekler arasında önemli bir nokta da yanınıza mutlaka kraker, bisküvi ve çikolata gibi çocuğunuzun seveceği şeyler taşımanız. Bu aynı zamanda çocuğunuz sıkıldığı ve huysuzlaştığı anda dikkatini dağıtması için de önemlidir.

Akranlarını Bulun

Yolculuğa çıkarken en önemli şeylerden bir tanesi de çocuğunuza bir akran bulmanızdır. Çocuklar kendi yaşıtlarını gördükleri anda sıkıntılarını unuturlar. Bu yüzden eğer mümkünse çevrenizde sizin çocuğunuza yakın yaşlarda çocukları olan ailelerle yolculuğa çıkabilirsiniz. Eğer bu mümkün değilse kesinle sürekli olarak onun dikkatini çekebilecek şeylerle meşgul olmasını sağlayın. Evdeyken ilgilendiği oyuncak ya da telefonda oynadığı bir oyunla oyalanmasını sağlayın.

Eğer yolculuğunuz 8 saatten uzun sürecek olan bir uçak yolculuğuysa çocuğunuzu belirli aralıklarla yerinden kaldırın ve dolaşmasını sağlayın. Bu çocuğunuz için değil aynı zamanda bir yetişkin için de geçerli olan bir durumdur. Yerinizden kalkarak kan dolaşımınızın normal bir şekilde olmasına izin verin.

Çocuklarınızın ayakkabılarını yolculuk sırasında çıkartın. Uzun süre ayakkabı giymek çocukları huzursuz edecektir. Çocuğunuz bir defa huzursuz olup ağlamaya başlarsa bundan sonraki yolculuklarda da uçağa ya da otobüse bindiği anda nedensizce huzursuz olup ağlayabilir.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz