yandex
Borsada Lambalama Nedir? - Patlıyo

Borsada Lambalama Nedir?

Borsada lambalama başlıklı yazımıza hoş geldiniz. Lambalama hakkında çok basit bir cevap vardır. Borsada lambalama, küçük yatırımcılara algı operasyonu yani manipülasyon yaparak işlem yapacakları hisse senedinin alım gücünün yüksek olduğunu göstermeye çalışmaktır. Borsada lambalama yapanlar hisse senedi tahtasına küçük emir girişleri eklerler. Lambalama kavramı ise yapılan emirlerden sonra oluşturulan güven duygusu sayesinde küçük yatırımcılardan hamle […]

borsada lambalama nedir

Borsada lambalama başlıklı yazımıza hoş geldiniz. Lambalama hakkında çok basit bir cevap vardır. Borsada lambalama, küçük yatırımcılara algı operasyonu yani manipülasyon yaparak işlem yapacakları hisse senedinin alım gücünün yüksek olduğunu göstermeye çalışmaktır.

Borsada lambalama yapanlar hisse senedi tahtasına küçük emir girişleri eklerler. Lambalama kavramı ise yapılan emirlerden sonra oluşturulan güven duygusu sayesinde küçük yatırımcılardan hamle beklentisini arttırmaktadır.

Borsada lambala ne demek diye aratan kişilere yukarıda açıklayıcı bir cevap verdiğimizi düşünüyoruz. Örneklerle anlatmak gerekirse hisse senedi tahtasına yapılan 1, 10 ve 20 lik lotlar sayesinde daha önceden yatırım yapmak isteyen kişilere alım gücünün fazla olduğunu göstererek o hisse senedi tahtasına yatırım almayı başarır.

Borsada lambalama işlemi her zaman olumlu sonuçlanmaz. Acemi yatırımcılar lambalama yöntemini çoğunlukla bilmezler. Fakat tecrübeli, borsada birçok yatırım yapan kişilerin neredeyse hepsi borsada lambalama kavramının ne olduğunu bilirler.

Borsada Lambalama Ne İşe Yarar?

Borsada lambalama sorusunun ayrıntılı ve örneklerle cevabını yukarıda verdir. Fakat verdiğimiz cevaptan tatmin olmayan okurlarımıza ise daha detaylı ve daha çok örnekli anlatmak istiyoruz.

Borsada yatırım yapmak isteyen herkes borsa terimlerinin hepsini adı ve soyadı gibi bilmek ister. Bir borsa terimi olan lambalama, borsada çokça kullanılan bir alım gücünün arttırma çalışmasıdır. Borsada lambalama oyununa gelmemek için uzun vadeli yatırımlar yapmanızı tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz