yandex
Borsada Derinlik Nedir? Nasıl Yorumlanır? - Patlıyo

Borsada Derinlik Nedir? Nasıl Yorumlanır?

Borsada derinlik nedir diye aratan kullanıcılar borsa terimlerini öğrenmek istiyordur hiç kuşkusuz. Borsada yatırım yapmadan önce terimleri öğrenmek isteyen kişiler, borsada derinlik kavramını da araştırmaktadır. Borsada derinlik kavramını bilmeden yatırım yapmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Borsada yatırım yapmadan önce kesinlikle borsada derinlik kavramını bilmeniz gerekiyor. Bu yazımızda borsada derinlik teriminin ne olduğunu, nasıl yorumlandığını güzel ve […]

borsada derinlik nedir

Borsada derinlik nedir diye aratan kullanıcılar borsa terimlerini öğrenmek istiyordur hiç kuşkusuz. Borsada yatırım yapmadan önce terimleri öğrenmek isteyen kişiler, borsada derinlik kavramını da araştırmaktadır.

Borsada derinlik kavramını bilmeden yatırım yapmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Borsada yatırım yapmadan önce kesinlikle borsada derinlik kavramını bilmeniz gerekiyor.

Bu yazımızda borsada derinlik teriminin ne olduğunu, nasıl yorumlandığını güzel ve açıklayıcı örneklerle siz değerli okurlarımıza anlatacağız.

Borsada Derinlik Nedir?

Derinlik sayfasına önceden yapılan ve bekletilen emirler gösterilmektedir. Borsada derinlik, hisse senetlerinin toplam alış, satış miktarlarının gösterildiği tablodur.

Borsada derinlik özelliği yatırımcılar için sık sık kullanılan ve önemsenen bir tablodur. Çünkü hisse senetlerinin alım ve satım miktarlarını görmek yatırıma 1-0 önde başlamak gibi bir şeydir. Borsada derinlik ücretsiz olan bir özellik değildir ne yazık ki. Fakat bazı şirketler fazla komisyon veren üyelerine bu özelliği sunmaktadırlar.

Borsada Derinlik Nasıl Yorumlanır?

Borsada derinlik nasıl yorumlanır sorusunun cevabı şudur. Borsada derinlik sayfasına erişmek için aracı kurumların ücretli üyelik paketlerini önceden satın almanız gerekmektedir. Bu özellik borsada yatırım yapan kullanıcılar için gerçekten çok önemlidir. Bundan dolayı aracı kurumlar bundan faydalanarak bu özelliği ücretli olarak kullanıma sunmuşlardır.

Örnek olarak X şirketinin hisse senedi ücreti 20 TL olsun, derinlik sayfasında X şirketi hisseleri için 19.99 TL’de kaç lot alış emri olduğu derinlik sayfasında görülmektedir.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz