yandex
Bitcoin Ne Zaman Çıktı? Bitcoin İlk Çıkış Tarihi - Patlıyo

Bitcoin Ne Zaman Çıktı? Bitcoin İlk Çıkış Tarihi

Bitcoin ne zaman çıktı sorusu birçok kişi tarafından merak edilir. Bitcoin ilk çıkış tarihini bu yazımızda bulabileceksiniz. Hayatımıza girdiği günden beri sanal para kavramını öğrenmemizi ve sanal paralar ile işlemler yapmamızı sağlayan Bitcoin’in ilk çıkış tarihini detaylarıyla beraber anlatacağız. Bitcoin ne zaman çıktı sorusunu merak ediyorsunuz doğru adrestesiniz. Bitcoin ilk olarak 2008 yılında icat edilmiştir […]

bitcoin ne zaman çıktı

Bitcoin ne zaman çıktı sorusu birçok kişi tarafından merak edilir. Bitcoin ilk çıkış tarihini bu yazımızda bulabileceksiniz. Hayatımıza girdiği günden beri sanal para kavramını öğrenmemizi ve sanal paralar ile işlemler yapmamızı sağlayan Bitcoin’in ilk çıkış tarihini detaylarıyla beraber anlatacağız.

Bitcoin ne zaman çıktı sorusunu merak ediyorsunuz doğru adrestesiniz. Bitcoin ilk olarak 2008 yılında icat edilmiştir fakat üstünde yapılan düşünceler yüzünden ilk icat edildiği vakit hemen piyasaya sürülmemiştir.

Bitcoin ilk icat edildiği zaman piyasaya sürülseydi günümüzde ki popülariteye sahip olması mümkün değildi. Çünkü 2008 yılında insanlar teknolojiye daha yeni yeni adapte olmaya çalışmışlardır. Öyle bir dönemde sanal para gibi teknolojik kavramın çıkması insanları tabiri caizse korkutur ve pek fazla dikkat çekmezdi.

Bitcoin Ne Zaman Çıktı?

Bitcoin ne zaman çıktı sorusunun cevabı 3 Ocak 2009’dur. 2008 yılında icat edilen Bitcoin, 2009 yılında sahibi Satoshi Nakamoto tarafından piyasaya sürülmüştür. İlk Bitcoin transferi 12 Ocak 2009’da başarılı bir şekilde gerçekleşmiştir.

Bitcoin ilk çıkış tarihini öğrenmek isteyenler için net bir cevap verdik. İlk çıkış tarihinden daha fazla bilgi sahibi olabilmek için yazımızın geri kalan bölümünü detayları okuyabilirsiniz.

Bitcoin İlk Çıkış Tarihi

Bitcoin ilk çıkış tarihi 3 ocak 2009 yılıdır. İlk Bitcoin ne zaman çıktı sorusunun kısa net bir cevabı vardır. İlk Bitcoin transferi 12 ocak 2009 yılında başarılı bir şekilde gerçekleşmiştir.

Bitcoin kurulduğu günden bu güne kullanıcılarına verdiği üstün güvenlik güvencesiyle meşhurdur.

Bitcoin Sahibi Kimdir?

Bitcoin sahibi Satoshi Nakamoto’dur. Aynı Bitcoin sanal para şirketinin kurucusudur. Bitcoinin sahibi çok iyi yazılım bilgisi olduğu için sanal para kavramını dünyaya icat etmiştir.

Bitcoin kurulduğu zaman birçok şirket kendi sanal para şirketlerini açıp rakip olmaya çalışmışlardır. Fakat birçoğu ya iflas etti ya da Bitcoin’e rakip olabilecek güce gelemediler. Böyle giderse Bitcoin hiçbir zaman rakip bulamayacak gibi. Çünkü sistem çok güvenli işliyor.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz