yandex
Basit Yöntemlerle Evde Tasarruf Yapmanın 7 Önemli Püf Noktası - Patlıyo

Basit Yöntemlerle Evde Tasarruf Yapmanın 7 Önemli Püf Noktası

Evinizin geçimini sağlamak, kişisel ihtiyaçları gidererek ve ekstra masraflara para ayırmak her ay belinizi bükmektedir. Size kolaylık sağlayacak üstüne bir de hayat standartlarınızı aşağıya çekmeyecek belli başlı püf noktaları mevcuttur. Evde tasarruf için püf noktaları nelermiş sizin için hazırladık. Evde Kumbaraya Para Attıracak Püf Noktaları Cebinizde daha çok para kalmasını sağlayan evde yapılabilecek tasarruf modelleri […]

basit yöntemler ile evde tasarruf yapma

Evinizin geçimini sağlamak, kişisel ihtiyaçları gidererek ve ekstra masraflara para ayırmak her ay belinizi bükmektedir. Size kolaylık sağlayacak üstüne bir de hayat standartlarınızı aşağıya çekmeyecek belli başlı püf noktaları mevcuttur. Evde tasarruf için püf noktaları nelermiş sizin için hazırladık.

Evde Kumbaraya Para Attıracak Püf Noktaları

Cebinizde daha çok para kalmasını sağlayan evde yapılabilecek tasarruf modelleri şu şekildedir;

Elektrikli Aletleri Sıra ile Çalıştırın

Elektrikli ev aletlerinin hepsini beraber çalıştırmak ay sonunda elektrik faturasının kabarık olmasını sağlar. Bu nedenle evinizdeki elektrikli eşyaları belli bir düzene göre çalıştırmaya özen gösterin. Örneğin, çamaşır makinesini sabah bulaşık makinesini de akşam çalıştırmak size epey tasarruf sağlayacaktır.

Pişen Yemekleri Soğutarak Buzdolabına Yerleştirin

Akşam yemeğinde pişirdiğiniz sıcacık ev yemekleri enfestir. Ancak bu yemekleri tam soğumadan buzdolabına kaldırmak buzdolabınızın ekstradan enerji tüketmesini sağlar. Bol enerji tüketimi de eşittir bol para demek olduğundan yemekleri dışarıda soğuyana kadar bekletin.

Çamaşır Makinesine Az Deterjan Koyun

Bilinenin aksine çok deterjan kullanmak çamaşırların iyi yıkandığı anlamına gelmez. Deterjan haznesine çok fazla miktarda çamaşır deterjanı vs. koyarsanız durulama zamanına gelince çamaşır makinenizin enerji kullanma oranı fazlalaşır. Hem fazla kimyasal kullanmak çamaşırların dokusuna ve sağlığınıza da zarar verir.

Bulaşıklar Doğru Makineye

Televizyonlarda, radyolarda, internette yer alan kamu spotlarında ve reklamlarda mutlaka bulaşıkları elde yıkamanın zararlarını görmüşsünüzdür. Bulaşıkları elde yıkamak fazla su sarfiyatı anlamına gelir. Bulaşıkları makinede yıkarsanız evde tasarruf yöntemi yapıp faturanızı az ödersiniz.

Buzdolabınızı Mümkünse A Enerji Sınıfı Alın

Adı üstünde A enerji sınıfı demek az enerji sarfiyatı demektir. Devir malum tasarruf devri olduğundan buzdolabının enerji sınıfına kadar dikkat etmemiz gerekir. Buzdolabınızı doğru kullanırsanız her gün açıp kapattığınız buzdolabınızdan bile kar elde edebilirsiniz.

Halılarınızı Evde Yıkamayın

Birçok kadın halıları evde yıkayarak tasarruf ettiğini düşünür. Evde tasarruf yapmak için halılarınızı profesyonel ellere emanet edin. Evde halı yıkamak tonlarca su harcamak ve fazlasıyla deterjan harcamak demektir. Oturup hesap kitap yaptığınızda halı yıkamacıya halıları yıkatmanın daha ekonomik olduğunu göreceksiniz.

Diş Fırçalarken ve Tıraş Olurken Musluğu Kapatın

Evde tasarruf etmek demişken dikkat çeken bir diğer konu ise diş fırçalama ve tıraş olma sırasında boşa akıtılan sulardır. Önce dişinizi fırçalayın sonra musluğu açın ya da tıraş olurken suyu ekonomik kullanın. Ay sonunda su faturasına baktığınızda bunun ne kadar işe yaradığını anlayacaksınız.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz