yandex
2020 Yılının En Popüler Mobil Uygulama Fikirleri - Patlıyo

2020 Yılının En Popüler Mobil Uygulama Fikirleri

Dünya üzerinde 7 milyardan fazla insan bulunmakta ve bu sayının 4.7 milyar kadarı mobil kullanıcıdır. Yapılan istatistiklerde, akıllı telefonlarda geçirilen zamanın %90’ı mobil uygulamalar için harcanmaktadır. 7 milyar insanın 4.7 milyar kadarının akıllı telefonlarında geçirmiş oldukları zamanın %90’ının mobil uygulamalar üzerinde geçmesi, ne tür özelliklerin veya hangi uygulamaların trendde olduğunu merak ettirmektedir. Mobil uygulama geliştirme […]

en popüler mobil uygulama fikirleri

Dünya üzerinde 7 milyardan fazla insan bulunmakta ve bu sayının 4.7 milyar kadarı mobil kullanıcıdır. Yapılan istatistiklerde, akıllı telefonlarda geçirilen zamanın %90’ı mobil uygulamalar için harcanmaktadır.

7 milyar insanın 4.7 milyar kadarının akıllı telefonlarında geçirmiş oldukları zamanın %90’ının mobil uygulamalar üzerinde geçmesi, ne tür özelliklerin veya hangi uygulamaların trendde olduğunu merak ettirmektedir.

Mobil uygulama geliştirme alanı içerisinde yapılan gözlemler sonucunda oluşan tüketici talepleri şu şekilde sıralanmıştır:

  • Mobil Cüzdanlar: Giderek daha fazla insanın çevrimiçi bir şekilde alışveriş yapması, zamandan kazanmak istediklerini göstermektedir.
  • İletişim Araçları: Facetime ve Snapchat uygulamaları, günümüzün yeni Skype’ı olma özelliği taşımaktadır. Ancak mobilitenin artmasıyla, bu uygulamalar daha da artacaktır.
  • Akıllı Asistanlar: Mobil kullanıcıları günlük görevlerini optimize etmek isteyebilmektedirler. Bu isteklerinin sonucunda da, kişisel asistanların üretkenlikleri artmaktadır.

Sürekli olarak mobil uygulama trendleri takibinde olan ve tüketici talebini karşılayan mobil uygulama geliştirici ve sahipleri, sektör içerisindeki başarı şanslarını da arttıracaktır. Başarı şanslarının artmasıyla da, giderek büyümekte olan mobil uygulama pazarı içerisindeki yerlerini de sağlama alacaklardır.

2020 yılı içerisindeki mobil uygulama geliştirme gelirleri, 581,9 milyar dolara kadar yükselmesi beklenmektedir. 2019 yılıyla kıyaslandığında, 120 milyar dolarlık bir artışın söz konusu olduğu söylenebilir.

Mobil Uygulama Fikirlerinde En Popüler Olan Trendler

2020 yılı içerisinde mobil uygulama geliştirme sektörü içerisinde popüler olması beklenen trendler şu şekildedir:

Makine Öğrenimi Sayesinde Yapay Zeka Daha da Akıllı Olacak

Yapay zeka ve makine öğreniminin bir arada kullanılması, mobil uygulama geliştirme sektörü içerisinde en önemli önceliklerden biri olmaya devam edecektir. Hem tüketiciler, hem de işletmeler, yaşamlarını ve çalışmalarını kolaylaştırmak için yapay zeka araçlarını benimsemektedirler.

Akıllı Telefonların Yerini Giyilebilir Ürünler Alacak

Mobil uygulama geliştirme trendleri içerisinde öne çıkan bir diğer alan ise, giyilebilir ürünlerdir. Giyilebilir ürünlere yönelik büyük bir geçişin olduğu gözlemlenmiştir. Akıllı saatler, kondisyon antrenmanları ve kilo verme hedeflerine ulaşmak isteyenlere yardımcı olduğundan dolayı, yaygın olarak kullanılmaktadır.

Akıllı saatlerin sahip olduğu özellikler sadece kalp atış hızını kontrol etmekle sınırlı değildir. Ayrıca diğer parametreleri de kontrol edebilmektedirler. Hatta bu kontrolleri, sağlık uygulamalarınıza da rapor edebilme özelliğine sahiptirler.

5G’nin Yardımıyla Daha Güçlü ve Hızlı Olan Uygulamalar

İnternet hızlarının artmasında birkaç bir yılda olacak şekilde büyük sıçramalar olduğunu tanıklık edilmektedir. Çevirmeli bağlantı zamanlarında bu yana, büyük yol kat edilmiştir. Şu anda, 1.000 Mbps hızına sahiğ bağlantılara sahip olunabilmektedir.

Mobil cihazlara daha yüksek bağlantı hızlarının getirilebilmesi içinde, çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalar içerisinde, 5G ağlarının tüm dünya genelinde benimsemesi görülmektedir. 4G LTE’den 20 kat daha hızlı olduğu belirtilen 5G ağlarının, saniyede 1GB’a kadar çıkabileceği söylenmektedir. Bu durumda, mobil trendleri daha cazip hale getirmektedir.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz