yandex
2020 Güncel Döviz Kurları - Patlıyo

2020 Güncel Döviz Kurları

Güncel döviz kurları; borsa dünyasındaki gelişmeleri belirleyen etmenler arasında gündemdeki ani değişimler, dünya siyasetinde yaşanan politik ve ekonomik dalgalanmalar yer alıyor. Yatırımcılar bütün bu etkenleri dikkate alarak 2020 güncel döviz kurları ne durumda diye elbette merak ediyor. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının (TCMB) faiz oranlarındaki gerileme ve enflasyonu tek haneye çekeceğiz gibi açıklamalarıyla geçen hafta dolar […]

güncel döviz kurları

Güncel döviz kurları; borsa dünyasındaki gelişmeleri belirleyen etmenler arasında gündemdeki ani değişimler, dünya siyasetinde yaşanan politik ve ekonomik dalgalanmalar yer alıyor. Yatırımcılar bütün bu etkenleri dikkate alarak 2020 güncel döviz kurları ne durumda diye elbette merak ediyor. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının (TCMB) faiz oranlarındaki gerileme ve enflasyonu tek haneye çekeceğiz gibi açıklamalarıyla geçen hafta dolar bir hayli gerilese de 20 Ocak 2020 Pazartesi açılışını büyük bir yükselişle gerçekleştirdi. Elbette Amerikan dolarındaki bu ani yükselişi öte yandan euronun da takip ettiğini muhakkak dile getirmeliyiz.

Amerikan Doları Güncel Döviz Kurları

Borsadaki değişimler yatırımcıların da hisselere katılım ya da döviz alıp almamasında etkili olan faktörler arasında bulunuyor. Amerikan Doları ($) ani yükselişle haftaya %0,11 değerindeki yükselişle başladı. Yeni yılın ilk ayı Ocak ayı geride kalırken 2020 güncel döviz kurları arasında şu sıralar doların 5,89 TL olduğunu dile getirmemiz mümkün.

Euro Güncel Döviz Kurları 2020

Döviz yatırımcılığı denilince Amerikan doları kadar euro da sıklıkla öne çıkanlar arasında yer almayı sürdürmektedir. Bu bağlamda ele alındığı zaman 2020 yılı itibariyle euronun hafta açılışını doların şu anki değeriyle başlattığı herkesçe malum. Ancak şu dakikalarda euro 6,54 TL’ye karşılık geldiğini belirtmemiz gerekmektedir. Bu değişimi tetikleyecek etkenler arasında kuşku yok ki AB üyelerinin dünya siyasetine yön veren tavırlarının oldukça büyük oranda etkisinin olduğunu kesinlikle dikkate almamız gerekiyor.

Suudi Arabistan Riyali Güncel Döviz Kurları

Riyal, Suudi Arabistan ülkesinin resmi para birimi olarak döviz kurları arasında en yükselişe geçenlerden birisi olarak karşımıza çıkmış durumdadır. Güncel riyal değerinin ise şu sıralarda 1,56 TL’ye denk geldiğini kesinlikle dile getirmemiz gerekiyor. Bu değer daha öncesinde riyale yatırım yapmamış kişiler için oldukça normal görünse de aslında bu son derece şaşırtıcı bir durum. Güncel döviz kurları, finansal danışmanlar tarafından riyal para biriminde de ocak ayı itibariyle ani yükseliş seviyelerinin göründüğünün altını çizmemiz gerekiyor. Bunun Orta Doğuda yaşanan güncel gelişmelerin etkisinin olduğunun da kesinlikle altını çizmemiz gerekmektedir.

Diğer Döviz Kurları 2020

  • Kanada Doları 4,49
  • Japon Yeni 0,05
  • İsviçre Frangı 6,08
  • İngiliz Sterlini 7,65

olarak güncel döviz kurları olarak yeni yılın ilk ayının son haftasında oldukça ani dalgalanmaların yaşandığı yabancı para birimleri olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Dünyadaki ani politik çalkantılar elbette başta Amerikan Merkez Bankası (FED) işlemlerini etkileyerek TCMB güncel döviz kurlarındaki oransal değişiklikleri de belirlemektedir.
Borsa İstanbul’da görülen güncel döviz kurlarındaki ani yükselişin şubat ayı boyunca da istikrarlı bir şekilde devam edeceği gelen bilgiler arasında. Bu değerlerden hareket edildiği zaman yatırım dünyasındaki ani değişimlerin elbette son derece bu değişiklikler de son derece yüksek oranda payının bulunduğunu bir kere daha dikkate almamız gerekmektedir. Ayrıca ülkedeki finansal değişimlerin de yine sözünü etmiş olduğumuz politik ve ekonomik sorunlara bağlı gerçekleştiğinin bir kere daha altını çizmeliyiz.

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Yorum Yaz